Horní navigační lišta
English English version version
RSS kanál
[Odkazy na články]
Ikonka serveru
[Ikonka pro vás]
REPREZENTACE - Futsal muži

Zápis o utkání č. 141

ČR 1 - 4
(1 - 2)
Brazílie
Zápas:MS 2004 Datum:26.11.2004
Stadión:Linkou Gymnasium Město:Tao Yuan County, Tchaj-wan
Rozhodčí:Del Cid Carlos, Guatemala Diváků:1400

   SESTAVY
JménoSTŘÍDÁNÍŽKČK JménoSTŘÍDÁNÍŽKČK
 Klíma Jan  Franklin
 Klíma Jan  Pablo
 Rajnoch Daniel  Euler
 Sluka Tomáš  Simi
 Dlouhý Martin  Falcao
 Mareš Michal  Schumacher
 Blažej Vít  Neto
 Hoffmann Petr  Manoel Tobias
 Havel Josef 10  Vinicius
 Musial Roman  Indio
 Sláma Zdeněk  Vander
 Kamenický Jaroslav  Lavoisier
 Krayzel Petr  
   
   
   
   Amado
   Orol
   Javi Rodriguez
Kapitán: Kamenický Jaroslav
Trenér: Stříž MichalTrenér: Leite Fernando

   STŘELCI
DružstvoJméno střelceDruh gólu, Čas
ČRMareš Michal Gól padl ze hry, 3
SoupeřIndio Gól padl ze hry, 15
SoupeřFalcao Gól padl ze hry, 20
SoupeřNeto Gól padl ze hry, 27
SoupeřVander Gól padl ze hry, 38

 

   KOMENTÁŘ
Čeští futsalisté na Mistrovství světa na Tchaj-wanu dlouho odolávali favorizovaným Brazilcům, nakonec prohráli 1:4, ale na postupu mezi osm nejlepších týmů se nic nezměnilo. Ve čtvrtfinálové skupině narazíme na Španělsko, Itálii a Portugalsko.

Poprvé na šampionátu dostali příležitost Hoffmann a Musial, kteří se jinak nevešli do nominace. Na tribunu vedle třetího brankáře Kašpara usedl Levčík, jinak člen základní čtveřice. Ale sestavou zamíchal i trenér Fernando Leite.

Vědomí, že o postupu ze skupiny B je už rozhodnuto a oba týmy se těší na čtvrtfinálové soupeře, posunulo zápas do oslavy útočného futsalu. Brazilci začali svižně a Simi dvakrát vyzkoušel pozornost našeho brankáře. Slibná akce Dlouhý – Sluka však ukázala, že i my umíme být nebezpeční. To se potvrdilo ve 3. minutě, kdy Sluka přistrčil míč z přímého kopu Marešovi a ten bodlem poslal spoluhráče do nečekaného vedení. Obdržený gól však Brazilce nezdeptal, naopak je patřičně naštval a vyhecoval. Výrazně přidali a na naši branku se valil jeden útok za druhým. Klíma se měl co ohánět. Dvakrát na něj pálil Falcao, pokaždé byl na místě. Pokus Eulera minul těsně levou tyč. Naopak do šance po přihrávce Dlouhého se dostával Sluka. Prvních pět minut vyznělo pro nás.

Druhou pětiminutovku odstartoval Euler, ale Klímu nezaskočil. Po přihrávce Sluky se ke gólové střele dostal Dlouhý, ale brankář Franklin potvrdil, že není v mužstvu trojnásobných mistrů světa jen do počtu. Další Eulerovu bombu vytěsnil Klíma mimo tyče jen s velkou dávkou nebeské přízně. Do vyložené šance pak Kamenický vyslal Musiala, ale při premiéře na šampionátu neuspěl. Utkání mělo tempo, šance na obou stranách se množily. A Brazilci dokonce chybovali! Pro špatné střídání viděl žlutou kartu mladý Havel. Přežili jsme polovinu prvního poločasu.

Chytrou a pozornou hrou jsme v pohodě drželi žluté kanárky v uctivé vzdálenosti, trenér Leite si musel vzít oddechový čas, aby vymyslel jinou účinnější taktiku. Na zteč se chystal zavelet nejlepší střelec minulého šampionátu a největší hvězda brazilského výběru Manoel Tobias, ale Klíma vystrčil nohu správným směrem. Po chybné Blažejově rozehrávce pálil nad Schmumacher, brazilská ofenzíva však stále víc spoléhala na náhodu. A fauly se na brazilské straně množily: tři ku nule zněl stav pět minut před koncem. Šikovné individuální uvolnění nevyužil ani Manoel Tobias, Dlouhý z rychlého kontru trefil boční síť.

Do poločasu zbývalo 5:20 minut, když Schumacher prudkou ranou po zemi našel v našem pokutovém území India a ten srovnal stav. Brazilci se uklidnili a jejich nápor pokračoval. Obtížné bylo pro nás překročit půlící čáru, Klíma však čaroval. Postupně si vyzkoušel, jak střílejí z větší vzdálenosti všichni hráči soupeře, z blízka se neprosadil Indio, následně ani prudkým volejem Manoel Tobias. Ten se do koncovky tlačil stále víc, avšak obrovitý Klíma mu čelil zázračnými zákroky. Nohou vykopl i Schumacherův pokus a hlavičku Vandera. Šest vteřin před koncem poločasu před koncem se trefil Falcao v době, kdy naše lavička protestovala proti tomu, že neběžel čas. Možná i šest vteřin. Poločas jsme však zvládli důstojně, velkého favorita jsme dost potrápili.

Obrovská síla protivníka i za nepříznivého stavu nevelela vrhnout se do útoku, úkolem bylo nadále pozorně bránit. Proto se většina střel přes hradbu obětavých českých hráčů ani ke Klímovi nedostala. Do otevřené vozby Brazilců pronikla trojice našich a Kamenický přísnou střelou našel tyč.

Brazilci kontrolovali hru, nechtěli dopustit žádné drama. Po Slukově zaváhání však zaútočili do naší odkryté obrany a Neto pohodlně skóroval.

Několik slibných příležitostí jsme nevyužili, stejně tak Brazilci. Přesně tři minuty před koncem do další naší chybě, kdy se nedohodli Dlouhý a Mareš, připojil čtvrtý úspěch Vander. „Věděli jsme, že Brazilce neporazíme, ale podali jsme důstojný výkon. Bohužel dva góly jsme jim připravili svými chybami sami. Klukům děkuji,“ řekl bezprostředně po utkání trenér Michal Stříž.

nic
   Rok 2004
Nizozemsko ... 2-3
17.05.2004 - přátelské
Nizozemsko ... 2-1
18.05.2004 - přátelské
Slovensko ... 5-4
21.09.2004 - turnaj
Polsko ... 8-0
22.09.2004 - turnaj
Rusko ... 3-4
19.10.2004 - přátelské
Rusko ... 5-0
20.10.2004 - přátelské
Kuba ... 7-1
20.11.2004 - přátelské
Thajsko ... 2-1
22.11.2004 - MS 2004
Austrálie ... 5-0
24.11.2004 - MS 2004
Brazílie ... 1-4
26.11.2004 - MS 2004
Španělsko ... 0-2
28.11.2004 - MS 2004
Portugalsko ... 4-8
29.11.2004 - MS 2004
Itálie ... 0-3
01.12.2004 - MS 2004
Statistika roku
zápasů s tabulkou, střelci a vyloučenými.