ČRHoráček Jan Gól padl ze hry, 35
SoupeřMavrovič M. Gól padl ze hry, 36
SoupeřMavrovič M. Gól padl ze hry, 37

KOMENTÁŘ
Podle očekávání nastoupil do naší branky Hůlka a hned úvod utkání měl úplně jiný obraz než předchozí střetnutí. Již v 4. jsme si vypracovali výbornou šanci, kdy Speierl šel úplně sám na brankáře, ale bohužel nastřelil jen jeho nohy. I domácí se osmělili a několik ošemetných situací musel ve vlastním pokutovém území řešit Hůlka. A pak přišla 7., která poprvé přinesla radost na naší lavičku. To si Neumann zpracoval přihrávku Mareše a střelou, která se odrazila o tyč poprvé pokořil soupeře ! Prvních deset minut jsme byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem a v našem dresu srdnatě bojoval i Pavel Fejerčák, na kterém nebyla znát premiérová tréma. Další minuty jsme byli stále nebezpečnější, přesto i soupeř se snažil o vyrovnání, v cestě mu však stále stál výborný Hůlka. Od 15. pak začali naši hrát způsobem, který se dá stěží popsat. Vytvořili jsme si chvílemi drtivý tlak a nutili soupeře k chybám a faulům. Zahrávali jsme celkem tři DP, ale Mareš, Buček ani Neumann se netrefili. Soupeř si v této fázi vypracoval jedinou příležitost, ale po úniku Huskiče mířil Martič mimo. Pak ale přišlo to, co přijít muselo. Mareš dostal míč a z levé strany zvýšil na 2:0 pro náš tým! Po změně stran jsme čekali, že nás domácí zatlačí, ale nikdo nečekal, že snížení přijde tak brzo. Hned v první minutě kopal soupeř přímý kop z 11metrů a Petr Hůlka, který nás velice podržel v prvním poločase, tentokrát zaváhal a vedli jsme jen o branku. Jenže za několik desítek sekund nám vyšlo to, v čem jsme "vyhořeli" v prvním zápase. Do brejku šel Horáček s Neumannem a vynikající přihrávku svého spoluráče Neumann proměnil ve svou druhou branku utkání ! Přesto, že Chorvatsko mělo v těch chvílích více ze hry, přišel v 25. další úder našich. Po výborné přihrávce Bučka prostřelil Mareš zleva brankáře domácích a vedli jsme již 4:1!

Domácí dřeli, ale bylo na nich vidět, že nejsou zvyklí prohrávat. Znervózněli, ale je třeba říci, že se neuchylovali k tvrdým zákrokům, jak se často stává. Úspěch jim přinesla až 32., kdy střelec našich dvou branek Mareš špatně rozehrál aut a z příležitosti vytěžili domácí snížení na 2:4. To se ale již blížil okamžik, který přinesl nejkrásnější situaci zápasu. Martin Speierl poslal od naší brankové čáry dlouhý pas, na který si devět metrů před brankou soupeře naběhl Horáček, ze vzduchu přehodil vybíhajícího brankáře, oběhl ho a popáté v zápase poslal míč do prázdné branky domácích. Radost našich byla obrovská, ale blížící se konec zápasu vyburcoval Chorvaty k velikému náporu. Přesto jsme to opět mohli být my, kdo měnil skóre! Speierl totiž vypálil z 11 metrů, bohužel míč se odrazil od břevna na čáru a od ní ven z brány! Pak ale již definitivně převzali iniciativu domácí a v rozmezí jedné minuty dokázal Marinko Mavrovič po kombinacích vstřelit dvě branky a snížit na rozdíl jediného gólu. Naštěstí pro nás již poslední tři minuty branku nepřinesly také proto že naši hráči hráli velice disciplinovaně a odpustili si zbytečné nedovolené zákroky. Na začátku druhé minuty měli již na svém kontě tři fauly, ale přesto soupeř nekopal ani jednu dvanáctku. V závěru jsme ale měli i trochu štěstí. Michal Buček totiž několik vteřin před koncem zápasu vykopával míč, který již mířil do naší branky! I díky tomu se nám podařilo uhájit cennou výhru, která ukázala, že porazit se dá každý tým.