ČRKoller Jan Gól padl ze hry, 48
SoupeřWolf Stefan Vlastní gól, 57
ČRBaranek Miroslav Gól padl ze hry, 88

KOMENTÁŘ
Trenér Chovanec připravil pro utkání se Švýcary světovou premiéru český reprezentační celek prvně v historii nastoupil se čtveřicí zadáků stojících v jedné řadě. Odvaha se vyplatila, soupeř se proti české defenzivě příliš neprosazoval, naopak nestačil hasit desítky ohnisek požárů, které Chovancovi svěřenci pilně zakládali na opačné straně hřiště. Úspěšnými žháři se nakonec stali Koller a v samotném závěru Baranek mezitím si nechtěně škrtl sirkami i švýcarský obránce Wolf.

Od prvních minut si domácí celek vytvořil územní převahu a neškudlil střelbou ze střední vzdálenosti. Jako tradičně byl v tomto směru aktivní zejména Nedvěd. V 19. pak pronikl po levé straně Slončík a šikovně dal přihrávku "pod sebe" právě Nedvědovi - míč vypálený ze vzdálenosti zhruba 22 metrů rozezvučel levou tyč Huberovy branky! Ještě předtím švýcarského gólmana strašily dvě méně přesné Nedvědovy rány a padáček Poborského. Hosté poněkud tápali při zakládání vlastních útoků, situaci jim znepříjemňovala i důsledná obrana Čechů. Před Maierovou brankou ztropili trochu neplechy až ve 25., kdy po Chapuisatově rohu těsně nad břevno hlavičkoval Jeanneret. Blízko ke gólu byli Češi ve 32. Zavinila to chyba brankáře Hubera, který špatně odhadl výskok na míč centrovaný od rohového praporku. Před Kollerem se na setinku odkryla branka, ale Wolf ještě duchapřítomně stihl zachránit. Následoval další Nedvědův roh, při němž Huber učinil pokání - lapil perfektní Kukovu hlavičku, která si to už už svištěla k tyči. Několik následujících minut patřilo švýcarské režii - Gressův výběr si vynutil sérii standardních situací, po jedné z nich přišel přetažený centr na levou tyč, kde obrana zapomněla na výtečného hlavičkáře Jeannereta: zpod břevna však míč vytáhla Maierova pohotová rukavice. A pak zase bavili diváky Češi. Ve 38. Suchopárek z hloubi pole nastartoval překrásným křížným pasem Poborského, ten balon dostihl metr před brankovou čarou a bez rozmýšlení ho servíroval do šance Kukovi. Švýcarská defenziva ho opět předskočila v poslední vteřince.

Švýcarský kouč se rozhodl, že do druhého poločasu postaví do branky místo Hubera náhradníka Hilfikera. Ten nebyl na ploše ani tři minuty a už se musel rozloučit s vidinou čistého konta. Z levé strany totiž učebnicově zacentroval Kuka a Koller Švýcarům dokázal, že umí své centimetry ve vzduchu zužitkovat - 1:0! Soupeř se pokusil okamžitě kontrovat, ale Chapuisat na Jeanneretův nadýchaný centr nedoskočil. Hodně podobný centr vyprodukoval v 56. na druhé straně hřiště Bejbl a určitě i k jeho velkému překvapení se ho "ujal" švýcarský stoper Wolf. Zcela dezorientován ho nasměroval do vlastní sítě 2:0... Z graciéznosti hry českého týmu poněkud ubrala následná série oboustranných střídání, která zákonitě zápas poněkud rozkouskovala. Divákům se však vyplatilo fandit až do konce. V 89. našlápl u pravé postranní čáry Wagner a ve správnou chvíli ideálně naservíroval míč Barankovi, pro něhož třináctka na dresu rozhodně nebyla nešťastnou - 3:0! I když jen o pár vteřinek později mohl prudkou ranou po zemi skóre ještě vypulírovat...