[Odkazy na články]
Ikonka serveru
[Ikonka pro vás]
KVALIFIKACE ME 2000

Česká republika 10 10 0 0 26: 5 30 Skotsko 10 5 3 2 15:10 18 Bosna a Hercegovina 10 3 2 5 14:16 11 Litva 10 3 2 5 8:16 11 Estonsko 10 3 2 5 15:17 11 Faerské ostrovy 10 0 3 7 4:17 3
09.10.1999: Česká republika - Faerské ostrovy 2 - 0 (1-0)
Vyprodaný letenský stadion byl svědkem historického zápisu do dějin českého fotbalu. Chovancův výběr završil úspěšnou kvalifikační pou na EURO 2000 s ojedinělou bilancí deset utkání - deset vítězství.
09.10.1999: Estonsko - Bosna a Herceg. 1 - 4
V tomto utkání exceloval hostující útočník Elvir Baljič, který dokázal vstřelit čtyři branky a obrat o vítězství Estonsko, které vedlo 1-0 od 4. minuty.
09.10.1999: Skotsko - Litva 3 - 0
V pohodě hrající Skotové si na závěz kvalifikace poradili s Litvou a postupují z naší skupiny do dodatečné kvalifikace.
05.10.1999: Skotsko - Bosna a Herceg. 1 - 0 (1-0)
Fotbalisté Skotska porazili v předposledním utkání deváté skupiny kvalifikace mistrovství Evropy v Glasgowě celek Bosny a Hercegoviny 1:0 díky proměněné penaltě Johna Collinse z 26. minuty.
08.09.1999: Česká republika - Bosna a Herceg. 3 - 0 (1-0)
Sága o neporazitelnosti pokračuje, i když deváté dějství se rodilo velmi obtížně. Bylo to pro nás velmi těžké utkání. Nebylo lehké při jistém postupu ze skupiny motivovat hráče ke stoprocentnímu výkonu. Navíc proti nám stál velice dobrý, houževnatý a technicky zdatný soupeř.
08.09.1999: Estonsko - Skotsko 0 - 0
V přímém souboji o druhé postupové místo Skotsko vyválčilo bod, resp. sebralo Estonsku dva a v následujících dvou utkáních doma má velkou šanci jít do baráže.
08.09.1999: Faerské ostrovy - Litva 0 - 1 (0-0)
Litva ještě hrála o teoretickou šanci o postup a obětavé ostrovany pokořil pouze Ramelis v 55. minutě.
04.09.1999: Litva - Česká republika 0 - 4 (0-0)
Čeští reprezentanti stále neztratili ani bod. Poslední zářez jim umožnil již ve 20. nim vyloučený Jankauskas a střelecká potence Nedvěda a Kollera.
04.09.1999: Bosna a Herceg. - Skotsko 1 - 2 (1-2)
Bosna v přímém souboji o druhé postupové místo podlehla doma Skotsku, když ve druhém poločase si nedokázala poradit s dobrou obranou hostí.
04.09.1999: Faerské ostrovy - Estonsko 0 - 2 (0-0)
Estonci si stále jestě drží naději na postup, na Faerských ostrovech však o své výhře rozhodli až v posledních dvou minutách utkání.
09.06.1999: Česká republika - Skotsko 3 - 2 (0-1)
Čeští reprezentanti napodobili svoje mladší kolegy a porazili Skotsko 3-2. Přestože jsme prohrávali již 0-2, dokázali hráči v rozbouřeném letenském kotli nejen vyrovnat, ale tři minuty před koncem dokonce hlavičkou Jana Kollera zvítězit a postoupit jako první tým na závěrečný turnaj ME 2000.
09.06.1999: Faerské ostrovy - Bosna a Herceg. 2 - 2 (1-1)
Faerské ostrovy dokázaly na domácím hřišti ukořistit po remíze 2:2 další bod, tentokrát proti reprezentaci Bosny a Hercegoviny. Tento fakt nás vzhledem k obrovskému třináctibodovému náskoku posouvá na závěrečný turnaj ME 2000 v Belgii a Holandsku.
09.06.1999: Estonsko - Litva 1 - 2 (1-0)
Estonci po prohře s námi prohráli i v dalším utkání na domácí půdě. Klíčovým okamžikem byl vlastní gól v 51. minutě a rychlý další gól Litevců.
05.06.1999: Estonsko - Česká republika 0 - 2 (0-1)
I po utkání v estonském Tallinu platí, že český tým je suverénem 9. kvalifikační skupiny ME, v níž neztratil ani jeden bod. Výhru mu tentokrát zabezpečil soustředěný výkon plný nasazení všech hráčů od první do poslední minuty, vyšperkovaný navíc skvělými individuálními koncerty velkých hvězd Chovancova výběru. Češi dostali Estonce v závěru poločasu pod drtivý tlak, který vyústil Bergrovou brankou, v závěru pak výhru pojistil střídající Koller.
05.06.1999: Faerské ostrovy - Skotsko 1 - 1 (0-1)
Skotové dostali v poslení minutě branku hlavou a zkomplikovali si situaci s postupem z druhé příčky naší skupiny.
05.06.1999: Bosna a Herceg. - Litva 2 - 0 (1-0)
Bosna bez problémů zdolala doma Litvu brankou Kodra z penalty. Pojišující branku vstřelil v poslední minutě Bolič.
31.03.1999: Skotsko - Česká republika 1 - 2 (0-2)
Čeští fotbaloví reprezentanti zvítězili v pátém letošním kvalifikačním utkání na horké půdě spolufavorita Skotska po velmi taktickém a efektivním projevu 2-1. Branky jsme vstřelili po rozehraných standartních situacích. V 27. minutě po přímém kopu Nedvěda si vlastní gól ve skrumáži dal Elliott a po nádherné české uličce Bergera nezaváhal angličanem Šmicer.
31.03.1999: Litva - Estonsko 1 - 2 (0-0)
Litevci zřejmě veškerou energii spotřebovali v zápase v Teplicích a tak sice stačili hrát vyrovnanou partii, ale nakonec zapomněli na Těrehova, který je dvěma brankami poslal do kolen.
26.03.1999: Česká republika - Litva 2 - 0 (1-0)
Litva se představila jako velmi silný soupeř. Branky jsme stříleli po standartních situacích, nejprve Horňák hlavou po přímém kopu a Berger z penalty.
14.10.1998: Česká republika - Estonsko 4 - 1 (4-0)
Naši reprezentanti zvítězili díky excelentnímu výkonu v prvním poločase, kdy nastříleli bezradnému soupeři čtyři góly.
14.10.1998: Skotsko - Faerské ostrovy 2 - 1 (2-0)
Skotové tentokrát bez problémů zvládli první poločas a Faerské ostrovy stihly již jen snížit z penalty.
14.10.1998: Litva - Bosna a Herceg. 4 - 2 (1-1)
Bosna vedla 1-0, ale na konci zápasu dostala behen 8 minut dva góly a v poslední minutě čtvrtý.
10.10.1998: Bosna a Herceg. - Česká republika 1 - 3 (0-1)
Naši reprezentanti zvítězili díky kolektivnímu výkonu a excelentnímu Miroslavu Barankovi.
10.10.1998: Skotsko - Estonsko 3 - 2 (0-1)
Skotové prohrávali už 1-2 po křečovitém výkonu, ale střídající Dodds vstřelil dva góly a otočil skóre.
10.10.1998: Litva - Faerské ostrovy 0 - 0
Ani jeden ze soupeřů se nedokázal prosadit a tak utkání skončilo bez branek.
06.09.1998: Faerské ostrovy - Česká republika 0 - 1 (0-0)
Naši reprezentanti vstoupili do bojů vydřeným vítězstvím při skoro neregulérní mlze a gólem Šmicera pět minut před koncem zvítězili.
05.09.1998: Litva - Skotsko 0 - 0
Skotsko, jako favorit skupiny, mělo problémy a mělo problémy, aby si z Litvy odvezlo alespoň bod.
05.08.1998: Bosna a Herceg. - Estonsko 1 - 1 (0-1)
Bosna měla doma namále, ale nakonec stačila skóre skorigovat.
19.08.1998: Bosna a Herceg. - Faerské ostrovy 1 - 0 (0-0)
Zápas rozhodl ve 65. minutě Baljič po tečované střele. Bosna měla celé utkání drtivou převahu.
04.06.1998: Estonsko - Faerské ostrovy 5 - 0 (2-0)
Po vyloučení brankáře hostí a následné proměněné penaltě se hrálo jen na jednu branku a výsledek nabral podobu menšího debaklu.
nic FOTBAL.CZ - AM - index.inc - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná