SoupeřTrzeciak Gól padl ze hry, 15
SoupeřWichniarek Gól padl ze hry, 49
ČRLokvenc Vratislav Gól padl ze hry, 79

KOMENTÁŘ
Chovancův tým nastoupil nekoncentrovaný a jakoby bez motivace. V 5. minutě sice Čížkův centr srazil Zielinski hrudí směrem na vlastní bránu, ale Matysek se nedal překvapit. Potom už se hrálo jen na druhé straně. Wichniarek předvedl svým jižním sousedům, jak se dá odvážně projít kolmo kupředu - jeho následná rána se zastavila na Radově trupu. Ve 14. začal úřadovat kanonýr španělské Pamplony Trzeciak poslal ideální balon na malé vápno Wichniarkovi, jenže Galásek se včas vrátil a srazil míč na roh. Dvě minuty poté už se Trzeciak rozhodl zakončit svou akci sám - za asistence Radova soustředěného pohledu si připravil míč na pravačku a nikým neatakován napálil z hranice šestnáctky míč tak, že Srní ček neměl naději na něj dosáhnout - 1:0. Polská orlice vzlétla k nebesům - ve 20. pálil těsně nad Wichniarek. Inkasovaná branka Čechy z letargie neprobudila, místo snahy o vyrovnání se raději věnovali polehávání po trávníku a spílání rozhodčímu. Ve 22. sice Poborský poslal kolmý míč Kollerovi, tomu se ale koncovka nevydařila. To Poláci se činili víc. Ve 29. si neúnavný Trzeciak pohrál vpravo s naší defenzivou a našel chytrou přihrávkou neobsazeného Siadaczku - Srníček měl co dělat, aby míč uklidil na roh. Gólman Sheffieldu musel být stále ve střehu, ve 33. musel do akce po nepříliš vydařené malé domů, kterou mu adresoval Votava - po míči už se nebezpečně sápal Trzeciak. Čížek vzápětí reagoval ultrapomalou střelou a chvíli poté byl nechtěně strůjcem největšího nebezpečí pro polskou bránu za celé úvodní dějství. To když jeho centr tečoval dezorientovaný Michalski tak nesmyslně, že přinutil Matyska ukázat své umění.

Kdo si myslel, že po přestávce vyběhne na trávník český tým s ťumytými hlavamiŤ a hned zahájí ofenzivu směřující k otočení skóre, byl krutě zklamán. Začátek druhé půle vyzněl totiž z českého pohledu přímo katastrofálně. Ve 49. poslal Michalski Nowakovi přihrávku do tisíciprocentní střelecké pozice, ale jeho šourák směřující k naší bráně stačil zastavit Nikl. Chvilku poté už ale Poláci svou šanci nepropásli. Nedvěd poslal ťšpekovitouŤ přihrávku Němcovi, ten balon ztratil a Wichniarek se jako vítr řítil sám na Srníčka, nezaváhal a zavěsil - 2:0. Trenér Chovanec poté poslal na trávník slávistu Horvátha, který se hned předvedl nečekanou bombou z obrovské dálky, Matysek s hrůzou sledoval, jak se odráží od jeho břevna. V 58. ještě po Wichniarkově akci přestřeloval Nowak, a pak už se (konečně) začali více prosazovat hosté. V 60. si ale v dobré pozici dávali Kuka s Čížkem přednost, čtyři minuty nato Čížek z trestného kopu pěkně stočil míč k tyči, jenže Matysek byl na místě. (Středopolaře Mnichova 1860 nevyvedla z míry ani nevídaná situace, kdy ho z metru naprosto nesmyslně napálil Trzeciak balonem.) V 79. nalezla česká snaha své vyústění v Kukově nádherném centru na zezadu nabíhajícího Lokvence, který napálil míč do břevna, od něhož se míč odrazil za brankovou čáru - 1:2. Tři minuty před koncem sahal Chovancův tým dokonce i po vyrovnání, když měl po faulu na Lokvence Horváth možnost zahrávat trestný kop z ideální pozice, jenže Matyska nenachytal.