ČRSluka Tomáš Gól padl ze hry, 24
ČRStejskal Pavel Gól padl ze hry, 28
SoupeřVladislajevič Gól padl z pokutového kopu, 37

KOMENTÁŘ

I ve druhém utkání českých futsalistů v kvalifikaci o účast na ME 2007 si naši hráči odnesli z palubovky tři body, kdyľ porazili Bosnu a Herzegovinu 4:2. O postupujícím tak rozhodne v neděli náš duel s Chorvatskem.

Do utkání vstoupil náš tým na výbornou, od úvodního hvizdu jsme zmáčkli soupeře před jeho brankou a vytvářeli si šance, jenľe brankář Omerbegovič si se střelami našich hráčů věděl rady. Ve 4. minutě pronikl Rešetár aľ do pokutového území, nastřelil míč před branku a dezorientovaní obránci trefili tyč vlastní branky!

Poté se dvakrát dostali do zakončení útočníci soupeře, kde byl nejlepším hráčem Lalič, jenľe Klíma se překonat nenechal. Skóre se měnilo aľ v 8. minutě. To Roman Mareš napřáhl ke střele z 15 metrů, Dlouhý chytře předběhl před gólmanem a míč skončil v síti 1:0!

Český tým si vytvořil spoustu šancí, ale zahazoval je jak na běľícím pásu. Ke cti bosenského gólmana Omerbegoviče je nutno říci, ľe podal stejně jako o den dříve proti Chorvatsku skvělý výkon a drľel svůj tým opět nad vodou. Nestačil však na střelu Sluky, který si ve 14. minutě naběhl na přihrávku Rešetára a nekompromisně zavěsil.

V těch chvílích se zdálo, ľe je soupeř na kolenou. Jenľe Bosnu vrátil do hry Lalič, který o minutu později pronikl do naší obrany a z poměrně velkého úhlu překonal Klímu - 2:1. A rázem se obraz hry změnil. Soupeř se vrátil do zápasu a za další minutu trefil Kreľo tyč!

Ve finiši poločasu se Bosna tlačila před naší branku, my však měli výhodu desetimetrového kopu, který však Sluka neproměnil, takľe půle skončila 2:1.

Po obrátce se naše sestava změnila jen v tom, ľe Dlouhého vystřídal v prvním kvartetu Filinger a na hřišti byl vidět. Úvod byl velmi vyrovnaný, bosenští hráči byli nebezpeční, ale další vývoj utkání ovlivnila naše akce ze 24. minuty. Stejskal sice mohl pálit sám, ale přistrčil míč pro Sluku, který nezaváhal a zvýšil na 3:1.

Hrálo se trochu od podlahy, my jsme velmi rychle střádali nedovolené zákroky a po jednom z nich jsme museli ve 26. minutě čelit velmi nebezpečnému trestnému kopu ze 7 metrů. Situaci jsme však zvládli a o dvě minuty se znovu radovali. To se střelecky prosadil Stejkal, který se po několika zápasech střeleckého trápení zapsal do statistik - 4:1!

Ve 30. minutě jsme dovršili počet našich nedovolených zákroků na 5 a od té chvíle museli hrát opatrně. Ale šestý faul jsme udělali aľ ve 37. minutě, bohuľel nezůstal nepotrestán. Binčevič s překvapivě malým rozběhem překonal střelou k tyči Klímu a stav se změnil na 4:2.

Nemuselo to být skóre konečné, dvě minutě před koncem mohl Dlouhý z našeho DP zahrávaného ze 7 metrů netrefil branku. V poslední minutě jiľ přišla jen jedna šance domácích, ale ta zůstala nevyuľita a hráči se spolu s početnou skupinou fanoušků mohli radovat ze druhé výhry.

Český tým se dnes předvedl ve velmi dobrém světle. Výhra by se dala označit za povinnou, ale nejde přehlédnout přišla po velmi dobrém výkonu. Naši hráči si připravili řadu šancí, které se ale nedařilo proměňovat, na čemľ se podíleli v podstatě všichni hráči. Pro zahazování šancí však nelze hráče zatracovat. Výhra je cenná, i kdyľ „jen“ o dvě branky.

Kvalitní výkon předvedla celá řada hráčů. U bratrů Marešů a u Sluky to není překvapením, ale dnes zahrál velmi dobře i Stejskal a pokud by si odpustil některé nedovolené zákroky, tak i Frič. Výborný kolektivní výkon zaznamenal druhou výhru a jistotu, ľe i před nedělním zápasem s domácím Chorvatskem máme postup ve svých rukách...