SoupeřTerentjev Gól padl z pokutového kopu, 16
SoupeřButrin Gól padl ze hry, 28
ČRKamenický Jaroslav Vlastní gól, 29
ČRFilinger David Gól padl ze hry, 34

KOMENTÁŘ

Český tým získal v prvním utkání na kvalifikačním turnaji ve Splitu po vyrovnaném průběhu utkání tvrdě vydřenou výhru 6:4 nad Kazachstánem. Soupeř dal najevo, ľe je velmi dobrý a ľe i oba další týmy s ním budou mít velké problémy. Zítra se utkáme s Bosnou.

Utkání začalo oboustranně opatrně, aktivita se přelévala z jedné strany na druhou, ale bez uľitku. To změnil aľ v 9. minutě Sluka a vedli jsem 1:0. Kazachstan ale zvedl hlavu vytvořil si i velké šance, ale opět jsme skórovali my, kdyľ na zadní včas dosprintoval Roman Mareš. Pak se začaly věci dít velmi rychle po sobě. Soupeř za pár vteřin z penalty sníľil, Sluka ale opět za chvíli dorazil svou vlastní střelu a minutu před poločasem dal nevídaně hlavou čtvrtou branku českého týmu opět Roman Mareš. Na fauly skončil poločas 4-2, ale naši si konec půle pohlídali a odcházejí do kabin s velmi dobrým výsledkem a základem pro druhou část hry.

Hosté nastoupili v osmi lidech do pole a druhou půli zahájili tvrdým stylem, kdy během několika vteřin sejmuli oba bratry Mareše, Michal musel být dokonce dlouho ošetřován. Naši nastoupili v první čtyřce s Kamenickým místo Dlouhého a na svérázný nástup soupeře odpověděli střelou Romana Mareše do pravé tyče. Střelecké dostihy se rozpoutaly mezi 26. a 29 minutou, kdy stap poskočil ze 4:1 na 5:4 a utkání dostalo dramatickou zápletku. HOsté ale víc nedokázali, navíc Filinger podpořil střeleckou forku třígólového Sluky a dvougólového Romana Mareše a trefou na 6:4 prakticky rozhodl utkání. Hosté hráli sice 5 minut power-play, ale kromě střeli Butrina vedle neměli větší šanci.

Trenérská dvojice Neumann - Bartošek, která má na kvalifikační úrovni svoji premiéru, nechala ze čtrnáctičlenného kádru na tribuně brankáře Krayzela a hráče Stejskala. V bráně se tedy objevil Meller, před nimi se točily tyto čtyřky - Frič, Mareš Roman, Dlouhý, Mareš Michal - Sluka, Filinger, Blaľej, Rešetár. Na lavičce byli ještě k dispozici Kamenický, Formánek a brankář Klíma.

• 40.min - Konec utkání, český tým získal v prvním utkání na turnaji po vyrovnaném průběhu utkání tvrdě vydřenou výhru 6:4. Soupeř dal najevo, ľe je velmi dobrý a ľe i oba další týmy s ním budou mít velké problémy. Zítra se utkáme s Bosnou.
  • 40.min - Naše čtveřice se velmi dobře brání, nedává soupeři šanci na sníľení a taktickým drľením míče nechává čas plynout k vysněné výhře.
  • 38.min - Trenér Neumann si bere time-out, uklidňuje hru a ordinuje taktiku.
  • 37.min - Závěr utkání je velmi dramatický, hosté neprodají kůľi zadarmo. Velkou šanci měl Butrin, který ale ve výhodné pozici netrefil branku.
  • 35.min - Hosté začínají power-play, v červených dresech se brání Filinger, R.Mareš, Formánek a Frič.
  • 34.min - Vedeme 6:4!!! Při střídání kombinovaná sestava R.Mareš, Filinger, Sluka, Frič vytěľila roh, Roman Mareš jej napálil před branku a Filinger byl včas na správném místě!
  • 34.min - Při prvním DP vyběhl brankář Ryjevskij předčasně a obdrľel ľlutou kartu, napodruhé zahrávanou penaltu Kamenickému chytil.
  • 34.min - Hosté hrozí kaľdou vteřinu, jejich nastřelované míče jsou velmi nebezpečné, získávají ale i fauly a uľ jich mají 6!
  • 33.min - Brejk Romana Mareše a Martina Dlouhého bravurně zlikvidoval brankář.
  • 30.min - Na palubovku se uľ nevrátí Michal Mareš, který odkulhal s masérem do šatny, na ploše se jiskří a na fauly je to po 10 minutách 4:4.
  • 29.min - Hosté se zahnali sami s míčem aľ k rohovému čtvrtkruhu, kde ale překvapivou střelu podél brankové čáry nešťastně tečoval Kamenický do vlastní sítě a stav je jen 5:4.
  • 28.min - Po zbytečném faulu Friče se kopal trestný kop z 12 metrů, nastřelený míč si našel před brankou ve skrumáľi Butrina a od něj se míč odrazil do branky.
  • 27.min - Sluka vzal na půli míč Resetnikovi a po sólu krásně zavěsil!
  • 26.min - Hosté mají tlak, naši hráči se jen brání, pokusy o uklidnění hry ztroskotávají na rychlém pohybu soupeře, který sníľil na 4:2. Dlouhý nechal volného Butrina, který volný propálil Mellera.
  • 24.min - Český tým ale odpověděl také pohledno akcí, šachy s obránci po levé straně zakončil Rešetár nečekaně bodlem a nastřelil pravou tyč!
  • 23.min - Hosté si opět vytvořili vyloľenou šanci, kterou poněkolikáté v utkání zachraňoval Meller jistým zákrokem.
  • 21.min - Naši nastoupili v první čtyřce s Kamenickým místo Dlouhého a na svérázný nástup soupeře odpověděli střelou Romana Mareše do pravé tyče.
  • 21.min - Hosté nastoupili v osmi lidech do pole a druhou půli zahájili tvrdým stylem, kdy během několika vteřin sejmuli oba bratry Mareše, Michal musel být dokonce dlouho ošetřován.
  • 20.min - Na fouly skončil poločas 4-2, ale naši si konec půle pohlídali a odcházejí do kabin s velmi dobrým výsledkem a základem pro druhou část hry.
  • 19.min - Góooool 4:1!!! Michal Mareš hledal z rohu přes celé vápno Romana, míč sice zvedl o kousek víč, ale Roman provedl husarský kousek a další branku vstřelil HLAVOU!!!
  • 18.min - Naše lavička se zlobí na rozhodčího. Roman Mareš šel v brejku sám na brankáře, udělal kličku, brankář jej srazil, ale píšťalka zůstala i k úľasu soupeře němá ....
  • 17.min - Sprcha pro nabuzeného soupeře. Sluka zkusil z dálky svou typickou jedovku, našel si odraľený míč a opět nám dal dvoubrankový náskok!!!
  • 17.min - Soupeř začal lítat po palubovce, dostal se do veliké šance, kdy se hráč dostal po levé straně aľ před Mellera, který mu ale včas zmenšil úhel a bravurně stoprocentní šanci zlikvidoval.
  • 16.min - Soupeř ještě v téľe minutě sníľil. Frič fauloval na hranici vápna, rozhodčí odpískal penaltu. Do brány šel Klíma, ale sníľení nezabránil.
  • 16.min - Vedeme 2:0!!! Roman Mareš zachytil na půli rozehrávku soupeře, přes celou šíři našel Friče, který se neunáhlil, počkal si na sprintujícího Romana a přesně a včas miu předloľil gólovou nahrávku na zadní tyč. Roman uľ pouze doklepával.
  • 15.min - Dobrou střeleckou pozici si vytvořili Marešáci - Roman našel za obranou Michala, ale ten si nezpracoval ideálně a aobrana jej zablokovala a vytlačila z úhlu.
  • 14.min - Hosté se tlačí k vyrovnání, česká obrana prozatím pracuje spolehlivě a vyráľíme z ní do rychlých brejků. V jednom z nich si dobře vedl Rešetár, ale brankář jeho pokus bravurně kryl.
  • 12.min - V akci bratři Marešové - Michal akrobaticky zastavil rozvíjející se šanci soupeře, Roman se hlásí o střídání, nejspíš kvůli tříslu.
  • 11.min - Kazachstán se po brance nenechal zatlačit, naopak snľí se vyrovnat, naštěstí z dálky nejsou pro Mellera střely nebezpečné.
  • 9.min - Vedeme 1:0!!! Sluka si krásně narazil s Rešetárem a nekompromisní střelou k tyči nedal soupeřovu brankáři šanci!!!
  • 7.min - Kazachstán zahrál evidentní malou domů, rozhodčí nám ale trestný kop překvapivě nedali a nechali hrát dál!
  • 5.min - Návrat první čtyřka znamenal velikou šanci, Roman Mareš obelstil obránce krátkou kličkou, první střelu mu brankář vyboxoval, doráľku z 9 metrů stihl brankář vykopnout z poloprázdné branky.
  • 4.min - Rešetár zkusil svůj typický únik po levém křídle, obránce střelu na poslední chvíli zablokoval.
  • 3.min - Poprvé v utkání se střídá, naši okamľitě druhou čtyřku soupeře zamkli.
  • 2.min - Utkání začalo opatrně z obou stran, první střelu měli soupeři, Meller, který dostal na úvodní utkání z trojice brankářů přednost, bez problémů kryl.
  • 1.min - Utkání začalo výkopem soupeře.
  • 0.min - Naši nastoupili před prořídlými ochozy v červených dresech, Kazachstán v modré kombinaci. Český tým na místě podporuje i skupinka 25 fanoušků v dresech.
  • 0.min - Vítejte na online z prvního kvalifikačního utkání českého týmu. V utkání s Kazachstánem se poprvé představí bratři Marešové a ukáľe se síla kolektivu pro další boje ve skupině.