ČRDlouhý Martin Gól padl ze hry, 27
ČRFilinger David Gól padl ze hry, 37
SoupeřBartošek Gól padl ze hry, 32

KOMENTÁŘ

PARDUBICE (FOTBAL.CZ, rk) - Jednozačnou výhru 5:1 přineslo utkání české futsalové reprezentace proti Slovensku. V pardubické ČEZ Aréně byl náš tým lepší neľ hosté a nechal zapomenout na matnou hru v posledních domácích zápasech proti Rumunsku.

Český tým měl skvělý nástup do utkání. Ve třetí minutě se na polovině hřiště skvěle uvolnil Rešetár, který po úniku našel na zadní tyči Stejskala, který skóroval - 1:0. O minutu později sáhli naši trenéři k šokové variantě, kterou avizovali i v médiích. Do branky šel Kamenický a český celek začal hrát power-play! A vyplatilo se to velmi rychle. Hosté byli pod tlakem a uľ ve čtvrté minutě je podruhé pokořil Blaľej – 2:0.

I ve zbytku poločasu byl český celek lepším týmem a pokračoval ve své odváľné hře bez brankáře. Na některých hráčích bylo znát, ľe mají svůj den, velmi se líbil Blaľej, odváľně hráli Rešetár, Pleyer a jistotou byl brankář Meller. Několikrát si soupeř musel v obraně pomoci velmi tvrdými zákroky, protoľe naše kombinace v defenzivě nestíhal.

Po změně stran sice Várady vyzkoušel Mellera, ale opět to byl domácí tým, kdo skóroval. Ve 24. minutě trefil Filinger míč přímo ze vzduchu, dal mu neuvěřitelnou rotaci a ten skončil za zády překvapeného Gašparoviče! Uľ za tři minuty proměnil Dlouhý přihrávku Mikana a kapitán českého týmu oslavil svůj stý zápas v národním týmu gólem!

Pak se konečně dostali ke slovu hráči Slovenska, kdyľ Bartošek při naší power-play sníľil přes celé hřiště za záda Kamenického, který se i v průběhu druhého poločasu střídal s Mellerem. Poslední slovo v utkání měl opět Filinger, který tři minuty před koncem z devíti metrů propálil obranu a uzavřel skóre na 5:1.

Jednoznačná výhra, navíc po výtečném výkonu před osmi stovkami diváků, můľe zvednout sebevědomí našeho celku. V příštích dnech ho totiľ bude velmi potřebovat. V úterý a ve středu se představí v přípravných zápasech v Itálii a na půdě vicemistrů světa, kde je čeká o hodně těľší práce neľ se Slovenskem.