ČRBejda Stanislav Gól padl ze hry, 35
ČRSluka Tomáš Gól padl ze hry, 38
SoupeřMoeeini Gól padl ze hry, 39

KOMENTÁŘ
Irán, několikanásobný mistr Asie a pravidelný účastním MS prohrál v úvodnáím utkání v krásném zápase s Argentinou 3-5 a tak byl tento zápas zápasem o naději na postup do semifinále.

Irán těží především z vynikající individuální techniky jednotlivců, je výrazně lepší ve hře dopředu a proto jsme zvolili na úvod defenzivnější taktiku a chtěli podnikat brejky. Tato taktika nám vycházela, bohužel až na koncovku a tak po třech našich výborných šancích přišel trest, když po naší standartní situaci šel soupeř do brejku, Klíma chytil první střelu, ale na dorážku na zadní tyč byl krátký. Soupeř se uklidnil a v závěru 1.půle byl peší a zúročil převahu po krásném uvolnění Araniho na šestce a bleskové střele do šibenice.

Po první půli by si na nás nikdo nevsadil, v takových momentech se ale ukazuje síla mužstva a to naše předvedlo ve druhé puli koncert. Obrovským oživením byl příchod Malého, který svou technikou a drzostí na soupeře platil, hnacím motorem byl pak také Klíma v bráně, který hráče před sebou svými pokyny přímo hnal za výhrou. Všechno začala spolupráce Malého s Horáčkem, kteří si v nenápadné akci narazili míč a Horáček po zemi pod brankářem snížil. Za dvě minuty se dvojice Roman Mareš - Dlouhý vrhli do brejku, prvně jmenovaný natáhl na sebe jak beka, tak brankáře a Dlouhému nezbylo, než nečekanou patičku uklidit do prázdné branky. Za tohoto stavu obě mužstva přestala dodržovat taktiku, byl k vidění útočný futsal v neuvěřitelném tempu. Zatímco Klíma přiváděl soupeře k šílenství, my jsme postupně přidávali - na 3-2 Rajnoch vystihl přihrávku, v akci 2 na 1 lobem uvolnil svého kapitána a Roman MAreš po zemi proměnil. Poté se ve dvou podobných akcích jednoduchou narážečkou prosadila dvojice Bejda-Sluka, když si oplatili navzájem gólovou přihrávku i zakončení. Za stavu 5-2 si vybrala drzost Malého svoji daň, soupeř vystihl jeho patičku na posledního a sólo dvou hráčů zakončil.

Soupeř se vrátil do hry, naštěstí naši křeč uklidňoval Klíma v bráně, který kraloval na hřišti a zejména jeho zákrok při dalším nájezdu dvou hráčů soupeře byl z kategorie "copperfieldovských".

Po konečném hvizdu jsme si pak mohli zcela zsalouženě vychutnávat gratulace Italů, Brazilců, Rusů a dalších k výsledku a také k předvedené hře.