ČRBerger Patrik Gól padl z trestného kopu, 21
ČRBerger Patrik Gól padl z trestného kopu, 41
SoupeřMeet Vlastní gól, 45
SoupeřArbeiter Gól padl ze hry, 90

KOMENTÁŘ
Bez zakolísání zakončili fotbaloví reprezentanti podzimní část kvalifikace o postup na ME 2000, když doma smetli Estonsko. Po třech zápasech mají plný počet bodů a suverénně vedou 9. skupinu.

Že získají domácí za prvních pětačtyřicet minut náskok čtyři nula, to by znělo před výkopem jako výrok nevyléčitelného optimisty, který nestihl postřehnout, že Estonci v sobotu málem vyhráli ve Skotsku. Svěřenci trenéra Chovance to však dokázali, výbornou hrou soupeře z Pobaltí zcela deklasovali a nádhernými góly nadchli bouřlivě fandící publikum v ochozech teplických Stínadel, takže do kabin je provázely neutuchající ovace. Estonci si připsali v poslední minutě alespoň čestný gól. Na triumfu domácích nezměnil nic ani fakt, že jedinou změnu v sestavě oproti sobotní výhře v Bosně udělal kouč na nejméně očekávanémmístě - mezi náhradníky nechal hrdinu Baranka, který gólem a přihrávkou zařídil v Sarajevu vedení 2:0. Nedvěd se však po trestu za vyloučení vrátil ve famózním stylu a spolu s Bergrem byl hlavním strůjcem nádherné tečky za podzim ní kvalifikací. Prvně jmenovaný otevřel skóre už v 8. minutě chladnokrevnou střelou uvnitř šestnáctky, potom dvakrát donutil Estonce k faulům a Berger pokaždé nasměroval trestný kop přímo do sítě. Čtvrtý gól si dali Estonci sami krát ce před přestávkou, když Meet tečoval do vlastní branky polostřelu Lokvence. Ve druhém poločase měl další šance zejména Šmicer, ale skóre už se neměnilo.

Reprezentanti rozebrali soupeře především maximálně jednoduchou, rychlou kombinační hrou na jeden dotek. Míč putoval z nohy na nohu, rychle do křídla a zase zpátky, takže Estonci nevěděli, kam dříve skočit. Po trefě Nedvěda, který se vřítil do šestnáctky po pasu Lokvence a chladnokrevně pravačkou zacílil k tyči, přišly Bergrovy chvíle; ačkoliv zahrál oba trestné kopy ze vzdálenosti kolem 25 metrů, pokaždé zúročil intenzivní dvoudenní trénink a proměnil gólmana Pooma v začínajícího školáka. Vedení mohlo být ještě vyšší, protože Estonci jen zřídkakdy překročili půlícíčárua Šmicer dvakrát za sebou zatřásl tyčí. Svou pověst brejkových hráčů potvrdili hosté jen ve 31. minutě, kdy unikajícího Opera zastavil na cestě k brance až faul Votavy a signálu při trestném kopu zachraňoval střelu Viikmaeho brankář Poštulka. Po změně stran nápor domácích pokračoval, ale ke gólu nepomohlo ani nasazení čerstvého útočníka Kuky. V poslední minutě potom Estonci vyrazili do zcela odkryté obrany a náhradník Arbeiter potupný debakl alespoň zmírnil.