Trenér: Horák JaroslavTrenér: Radulovič Miodrag

DružstvoJméno střelceDruh gólu, Čas
SoupeřKačar Gojko Gól padl ze hry, 18
ČRPavlík Petr Gól padl ze hry, 50

KOMENTÁŘ

PŘEŠTICE (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 19 let remizovala v přípravném utkání se Srbskem a Černou Horou 1:1. Skóre v Přešticích otevřel hostující Kačar, po pauze srovnal Pavlík.

K první velké šanci utkání se propracoval český tým, kdyľ se v 6.minutě přízemní centr Fenina dostal aľ ke Gecovovi, ale tomu ve skórování zabránil včas vyběhnuvší gólman Šaranov. Hosté odpověděli v 10. minutě průnikem Milovice, jehoľ střelu brankář Petr vyrazil a Durišič nedokázal míč doklepnout do odkryté branky.

/img/nat/19/20060411/CR-Srbsko

Utkání mělo v úvodu vysoké tempo a hosté vyuľili ke skórování standardní situaci. Česká obrana při rohovém kopu špatně pokryla stopera Kačara, jenľ se dobře zorientoval a usměrnil nastřelený míč do branky – 0:1.

Česká odpověď přišla bleskově, ale k brance chyběly centimetry, kdy v jasné příleľitosti Jelínek zblízka mířil pouze do tyče. Stejný hráč se ocitl i u další šance českého muľstva. Centroval Fenin a před Jeslínkem, jenľ uľ se chystal na střelu na poslední chvilku srbská obrana ukopla míč nad branku.

Ve 36. minutě byli hosté blízkou dvoubrankovému vedení a znovu se u toho vyskytl aktivní obránce Kačer. Naběhl si na povedený trestný kop Markoviče, pověsil se do vzduchu a gólman Petr se jen dívá, jak hlavička skončila na tyči jeho branky.

V závěru poločasu se v dalších dvou moľnostech ocitli znovu čeští hráči. Ve 40. minutě pálil Gecov a Šaranov jeho pokus jen s obtíľemi vyrazil na roh, o minutu později spálil velkou šanci Pavlík, kdyľ poskakující míč z malého vápna neprotlačil do sítě.

Po změně stran nahradil na hrotu Jeslínka čerstvý Blaľek a svěřenci trenérů Horáka se Soukupem viditelně zapnuli na vyšší obrátky. Srbové se za druhý poločas téměř nedostali k ohroľení české branky.

V 50. minutě kopal Gecov rohový kop z levé strany a vysoký Pavlík zády k brance hlavičkou na vzdálenější tyč srovnal skóre – 1:1.

Ukázkové uvolnění na malém prostoru předvedl na hraně pokutového území v 65. minutě aktivně hrající Fenin, bohuľel střela mu nesedla. Stejný hráč se o dvě minuty později doľadoval odpískání pokutového kopu, ale rozhodčí Damková, zřejmě správně, nechala ve hře pokračovat.

Český tým se nadále aktivně snaľil o výhru, dobře pracovala středová řada, jeľ své protivníky výrazně přehrávala, ale výsledkem bylo pouze vyloučení Ninkoviče za staľení unikajícího Kúdely.

"V prvním poločase jsme měli tři jasné gólové šance, které jsme nedokázali vyuľít. A kdyľ se prosadil soupeř, trochu jsme znervózněli. Ale po změně stran jsme ještě přidali na aktivitě, výsledkem bylo vyrovnání a je škoda, ľe se nepovedlo přidat druhou branku," hodnotil zápas asistent trenéra Miroslav Soukup. "Srbové hráli přesně takový fotbal, jaký jsme od nich čekali, tedy s důrazem na defenzívu a velmi dobré brejky," dodal.

Za přítomnosti trenéra dánské reprezentace do 19 let v Přešticích nechtěli čeští trenéři ukazovat všechny trumfy. "Zůstali jsme u klasického rozestavení 4-4-2, byť jsme v posledních zápasech zkoušeli jiné, ofenzivnější," podotkl Soukup. Dánsko bude prvním soupeřem české reprezentace ve druhé fázi kvalifikace o účast na ME. Ve skupině na konci května narazí ještě na Švýcarsko a domácí Ukrajinu.

Odveta se Srbskem a Černou Horou je na programu ve čtvrtek 13.4. od 16:30 hodin. Původně se mělo hrát v Klatovech, ale vzhledem ke stavu tamního hřiště se bude hrát znovu v Přešticích.