Trenér: Soukup MiroslavTrenér: Wilson Thomas

STŘELCI
DružstvoJméno střelceDruh gólu, Čas
SoupeřElliot Calum Gól padl ze hry, 47

KOMENTÁŘ

GRODZISK, POLSKO (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 19 let prohrála v semifinále ME v Polsku se Skotskem 0:1. Získala ale bronzové medaile a uľ dříve si zajistila postup na světový šampionát v příštím roce.

Skotové začali lépe a jiľ ve druhé minutě musel český brankář Petr zachraňovat před Fletcherem na konci pěkné kombinační akce. Na druhé straně vyuľil zaváhání dvou skotských obránců i gólmana McNeila útočník Fenin, ale jeho střelu nakonec stačil skotský gólman vyrazit nad břevno.

Po čtvrthodině po dobré kombinaci středem se dostal do další šance McGlinchey, ale gólman Petr byl na místě a nohou stačil reflexivně míč vyrazit. Ve 23. minutě Střeštík trefil soupeřova obránce po akci Jandy.

Ve 35. minutě musel vytáhnout další zákrok brankář Petr, vytáhl mimo tyče přímý kop nebezpečného Fletchera. Tři minuty před poločasem Češi vyrobili v šestnáctce soupeře pořádný zmatek, nicméně Pavlíka dobré šanci vychytal McNeil.

Rozhodnutí zápasu přišlo hned ve druhé minutě po změně stran. Česká obrana nepokryla při standardní situaci Elliota, jenľ hlavou uklidil míč, byť trochu se štěstím o tyč, do sítě.

Český tým se ve druhé půli usadil na soupeřově polovině, ale pozorná obrana Skotů jej do šancí nepouštěla. Neprosadil se neúnavný Jungr v 61. minutě, ani střídající Hašek těsně před koncem.

Trenér Miroslav Soukup: Prohrát 0:1 je nejhorší výsledek. Rozhodla jedna nepohlídaná standardka, byť jsme věděli, jakým způsobem je soupeř zahrává. V první půli měli Skotové mírně navrch, ale po obdrľené brance jsme se zvedli a aľ do konce jsme bojovali o vyrovnání a několikrát jsme k němu byli velice blízko. Rozhodně se nemáme za co stydět, ľe jsme získali medaili si plně uvědomíme později.