Trenér: Soukup MiroslavTrenér: Gludovatz Paul

ČRMareš Jakub Gól padl z pokutového kopu, 34
ČRJanda Petr Gól padl ze hry, 37
ČRStřeštík Marek Gól padl ze hry, 49
SoupeřHoffer Erwin Gól padl ze hry, 76

KOMENTÁŘ

POZNAŇ (FOTBAL.CZ, lik) - V dnešním utkání ME hráčů do 19 let porazil český tým Rakousko 3:1 a šance na postup do semifinále turnaje ľije. Muľem utkání byl Janda, který dal gól, na jeden přihrál a zařídil dva pokutové kopy. Ten první Mareš proměnil, druhý pokus v 58.minutě nedal Fenin.

Český tým nastoupil oproti prvnímu zápasu s několika změnami, nemohli hrát zranění Vacek a Švec, poprvé nastoupili Dohnálek a Gecov, místo Kúdely hrál Pavlík. Celý první poločas měli Češi územní převahu. Uľ v první minutě Střeštík prokličkoval přes dva hráče, ale gólman Kuru jeho střelu vyrazil. Uspěl i proti Jandově pokusu z trestného kopu v sedmé minutě.

Soupeř měl jedinou šanci první půle ve 31. minutě, kdy se Okotie protáhl ze strany do šestnáctky, ale střílel z úhlu a gólman Petr jeho ránu bezpečně kryl. Do vedení se český celek dostal díky Marešově penaltě ve 34. minutě, kdyľ Rakušané předtím stáhli k zemi za dres aktivního Jandu. Slávistický záloľník o tři minuty později sám zvýšil. Kuru neudrľel jeho střelu po naráľečce se Střeštíkem a Janda stačil míč dorazit špičkou kopačky do sítě.

Krátce po přestávce po Jandově další akci a přesné přihrávce Fenina vstřelil Střeštík zblízka třetí branku. Český tým se poté v úmorném vedru do útoku zbytečně nehrnul, ale soupeř příliš nebezpečný nebyl. Naopak po dalším Jandově kousku měl Fenin moľnost zvýšit opět z pokutového kopu, ale rakouský brankář Kuru jeho slabou střelu doprostřed branky lapil. Alespoň sníľení se soupeř dočkal v 76. minutě, kdyľ po závaru po rohu skóroval Hoffer.