SoupeřNando Grana Gól padl z pokutového kopu, 20
ČRDlouhý Martin Gól padl z pokutového kopu, 31
ČRStejskal Pavel Gól padl ze hry, 36
SoupeřDudú Gól padl ze hry, 36
SoupeřDudú Gól padl ze hry, 37

KOMENTÁŘ

Český tým nastoupil k utkání s Mellerem v brance a inkasoval již ve 4.minutě po brance Schuztze. "Měli jsme v prvním poločasu nějaké šance, ale neproměňovali jsme je," informoval z místa turnaje trenér českého týmu Tomáš Neumann. Naši střelci opravdu vyšli v úvodní dvacetiminutovce naprázdno a když se necelou minutu před přestávkou trefil z desetimetrového kopu Nando Grana, prohrávali jsme 2:0.

Do druhého poločasu však nastoupil náš tým jako vyměněný a neuvěřitelně proti stříbrnému týmu z posledního MS otočil skóre. Nejprve Polášek snížil, Sláma ve 27.minutě vyrovnal, kapitán naší reprezentace Dlouhý proměnil ve 31.minutě pokutový kop a českou smršť završil na prahu 36.minuty Stejskal! Bohužel Italové za 24 vteřin snížili a i přes obrannou snahu našeho celku opět Dudú za další minutu a půl vyrovnal.

Bitva ale nekončila, Italové i po vyrovnání pokračovali v power-play. Ale byl to náš tým, kdo měl velkou šanci strhnout výhru na svojí stranu.

"Do konce utkání chybělo 45 vteřin, když jsme měli výhodu desetimetrového kopu. Radek Mikan jí bohužel neproměnil, brankář mu jí chytil…" přiblížil nám dramatickou poslední minutu trenér Neumann. "Jinak bych ale výkon našich hráčů hodnotil jako výborný," byl potěšen ze hry svých svěřenců.

Ve druhém utkání porazila Argentina Chile 2:0 a ve středu v 01:00 hod. našeho času se česká reprezentace postaví na hrací plochu opět. Soupeřem jí bude Chorvatsko a souboj je pikantní i proto, že tento soupeř bude naším protivníkem i v důležité únorové kvalifikaci o postup na ME 2007.