ČRVrabec Karel Gól padl ze hry, 27
ČRDlouhý Martin Gól padl ze hry, 28
ČRDlouhý Martin Gól padl ze hry, 32

KOMENTÁŘ
Před utkáním kolovala v zákulisí otázka, jakým výkonem se bude nový (radikální obměna kádru po neúspěchu v kvalifikaci ME) slovenský tým prezentovat. A odpověď ? – Skvělým !!

Na začátek zápasu nastoupila ostravská 4 Mičkal, Sluka, Hladík, Majkut, která měla těžit především z lubové sehranosti trojice hráčů Mikesky. Měli jsme sice míč častěji pod kontrolou, ale naráželi jsme na pozornou obranu soupeře, který navíc velmi brzy začal ukazovat v čem jsou jeho přednosti – rychlost, dravost a jednoduchost. Naši hráči se snažili, kroužili okolo zatažené slovenské obrany a rodily se i závary a náznaky šancí, ale také se začala objevovat okénka v naší obraně a ty soupeř nekompromisně trestal – nejprve Mičkal špatně vyřešil přečíslení 3 na 2, souzpeř šel do brejku 2 na 1 a Navrátil v 10.min.poprvé překonává Krayzela a v 17.min.předvedl parádu Berky, který získal míč na své polovině, nabral rychlost a po sérii dvou bleskových narážeček dává na 0:2. Tak skončil i poločas a zdálo se, že vzhledem k obrazu hry a stavu 0:2, by našim pomohl jen zázrak.

Jenže do 2.půle udělal trenér Stříž jednu změnu, která, jak se později ukázalo, měla podstatný vliv na konečný výsledek – místo Rajnocha poslal na hřiště Bučka. Úvod 2.půle však opět patřil soupeři, ale naštěstí také Petru Krayzelovi, který dvěma bravůrními zákroky zneškodnil 2 sólové nájezdy soupeře a položil základ k naší mohutné ofenzivě. Tu rozpoutala při svém druhém střídání ve 2.půli čtyřka. Nejprve ve 27.minutě Buček vystihl rozehrávku soupeře, ale přečíslení 3 na 2 řešil přihrávkou na Dlouhého příliš do strany – ten se ale individuálně prosadil přes obránce a dokázal i zakončit do brankáře, který míč vyrazil do vzduchu a následovala paráda Vrabce – nůžkami na 1:2. A hned 30 sekund poté předskakuje tentokrát Speierl soupeře, uvolňuje Bučka a jeho střílený centr tečuje Dlouhý hlavou na 2:2. Naše ofenzivní smršť pokračuje – Hladík nastřeluje tyč po krásném Mičkalově uvolnění a vzápětí Speierl roztřásl břevno. Třetí branku přidáváme ve 32.minutě, když Speierl kolmicí vysunuje Dlouhého, ten se individuálně prosazuje přes obránce a bombou prostřeluje brankáře. Pak ještě Majkut neproměňuje svůj sólový nájezd a závěr zápasu je ve znamení slovenské power-play, která trvá skoro 3 minuty, ale my jí sehráli výborně – Slováci prakticky neohrozili branku, naopak mohli 2x inkasovat, ale Speierl ani Sluka netrefili přes celé hřiště opuštěnou branku. Za vůli a výkon ve druhém poločase je před našimi hráči potřeba smeknout, Slováci totiž zřejmě podali nejlepší výkon z dosavadních měření sil.