Trenér: Brückner KarelTrenér: Arena Bruce

ČRKoller Jan Gól padl ze hry, 5
ČRRosický Tomáš Gól padl ze hry, 36
ČRRosický Tomáš Gól padl ze hry, 76

KOMENTÁŘ

1. minuta: Utkání začalo, naši měli záhy první standardní situaci, zahrával Jankulovski, Grygerovi v pokutovém území odpískán útočný faul.

3. minuta: První střela českého týmu, Grygera se zastřeloval, dal z dálky vysoko nad.

5. minuta: GÓÓÓL!!! Po přesném centru Grygery z pravé strany se ukázkově pod břevno trefil zblízka hlavou Jan Koller - 1:0 pro Česko.

11. minuta: první úspěšný zákrok Petra Čecha, jenž zkrotil centr Conveye z levé strany

16. minuta: Rychlý protiútok soupeře. Do průniku se řítícího Donovana musel nedovoleně zastavit David Rozehnal, za což obdržel žlutou kartu.

24. minuta: Nedvěd se uvolnil na levé straně, zacentroval, míč dolétl až ke Grygerovi, ale ten dal v tísni nad.

28. minuta: Český tým ztratil míč na soupeřově polovině, Američané šli následně do rychlého protiútoku, Donovan našel přesně Reynu. Americký kapitán vystřelil po zemi z 20 metrů - a trefil levou tyčku!

32. minuta: Nedvěd si po pasu od Rosického zaběhnul za obranu, v poslední chvíli ho ale pokryl stoper Pope a uklidil míč na roh.

36. minuta: GÓÓÓL!!! Odražený balón se dostal k Rosickému a záložník Arsenalu se z 25 metrů nádherně trefil do pravého rohu Kellerovy svatyně - 2:0 pro Česko.

43. minuta: Zranění Jana Kollera, který si zřejmě natáhnul stehenní sval a nemůže dál pokračovat ve hře. Český tým okamžitě střídá - na místo "Dina" jde do hry Vratislav Lokvenc.

Konec prvního poločasu.

Stav Jana Kollera je takový, že má podezření na natržení zadního stehenního svalu, což potvrdí nebo vyvrátí magnetická rezonance, kterou podstoupí v nejbližších hodinách.

46. minuta: Soupeř provedl o přestávce dvě změny. Na hřiště přišli Johnson a O'Brien.

51. minuta: Standardní situace z pravé strany. Poborský posadil míč na hlavu Ujfalušiho. Stoper Fiorentiny jen těsně minul levou tyč Kellerovy branky.

59. minuta: Reyna si vyšlápnul na Plašila a byl za to potrestán žlutou kartou.

61. minuta: Poborský přistrčil "českou uličkou" Lokvencovi, jeho střela v dobré příležitosti neměla potřebnou razanci. O chvilku později střílel nebezpečně Poborský.

64. minuta: Češi v tlaku. Do dobré střelecké pozice se už už dostával Jankulovski, Američané v poslední chvíli překazili jeho úmysl a uklidili na roh.

68. minuta: Rosického bomba trefila břevno. Špílmachr českého týmu znovu potvrdil, že on a míč Teamgeist jsou velmi dobří kamarádi...

70. minuta: Johnsonův jedovatý pokus šel těsně vedle Čechovy branky. Vzápětí se v dobré šanci ocitnul opět Johnson, Jankulovski naštěstí včas skočil do jeho střely.

75. minuta: Nebezpečný centr soupeře zleva. Johnsonovi chyběl kousek, aby dosáhl na míč. Čech střílený centr pokryl.

76. minuta: GÓÓÓL!!! Po ukázkové spolupráci dvojice Rosický-Nedvěd se prvně jmenovaný řítil na branku Kellera a dloubáčkem nedal zámořskému gólmanovi šanci - 3:0 pro Česko.

86. minuta: Na trávník se podívali i Polák a Štajner. Naši celkem v poklidu kontrolují průběh hry.

89. minuta: Blíží se konec střetnutí. Stadiónem zní zasloužené: "Hoši, děkujem!"

Konec utkání. Tři body na konto českého týmu jsou vynikajícím vstupem do turnaje a kvalitním vkladem pro postupové ambice Brücknerova výběru.