Trenér: Lavička VítězslavTrenér: Sukijasjan

ČRStřeštík Marek Gól padl ze hry, 2
ČRJeslínek Jiří Gól padl ze hry, 18
ČRPekhart Tomáš Gól padl ze hry, 29

KOMENTÁŘ

Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let díky dnešní výhře 3:0 nad Arménií poprvé v rozehrané kvalifikaci mistrovství Evropy poskočili do čela skupiny. Jasnou výhru českého týmu v povedeném prvním poločase v Kladně zajistili svými trefami Střeštík, Jeslínek a Pekhart a pomohli k tomu, že se "lvíčata" usadila na prvním místě tabulky. Mají jednobodový náskok před Tureckem, ale to má zápas k dobru.

Právě s Tureckem se Češi utkají v listopadovém domácím zápasu, pak zajíždějí na hřiště zatím třetí Ukrajiny, kde zakončí letošní kalendářní rok.

Čeští mladíci měli o motivaci postaráno, protože se toužili revanšovat po překvapivé zářijové remíze na arménské půdě. Kouč Vítězslav Lavička oproti nedělnímu duelu v Lichtenštejnsku udělal v základní sestavě tři změny a právě jeden z nových hráčů Marek Střeštík, který se vrátil po odpykání trestu za žluté karty, mužstvu hodně ulehčil vstup do utkání. Už v druhé minutě se před pokutovým územím uvolnil chytrou patičkou a jeho skákavá střela skončila až za zády překvapivého gólmana Meliksetjana.

Češi svého soupeře od začátku jasně přehrávali, rychlými kombinacemi a kolmými pasy se dostávali za záda nepříliš pohyblivých arménských zadáků. Po čtvrthodině se hnal sám na branku kapitán Fillo, ale arménský brankář dobrým zákrokem napravil chybu před prvním inkasovaným gólem. V 18. minutě už ale nestačil na povedenou souhru kladenských spoluhráčů Dočkala s Jeslínkem, kterou druhý jmenovaný zakončil přesnou trefou podél vybíhajícího gólmana.

Domácí trpělivě drželi míč ve středu pole, a když se už dostali k zakončení, mělo to pro mladé Armény fatální následky. Češi dnes totiž vůbec neplýtvali šancemi jako v Jerevanu a vysokou produktivitu potvrdil v 29. minutě i Pekhart. Útočník Tottenhamu naskočil na Jeslínkův centr a do své sbírky si zapsal už pátý kvalifikační zásah.

Náskok českých fotbalistů ale mohl být před poločasem ještě vyšší, což vyvolalo vzpomínky na osmibrankový rekordní příděl v minulém domácím duelu s Lichtenštejnskem. Jenže Fillo nejprve ve své druhé velké šanci znovu střílel jen do brankáře a těsně před přestávkou neuspěli ani Jeslínek s Pekhartem.

Po změně stran už český tlak znatelně polevil, hráči možná i pod dojmem vysokého náskoku už vysoký standard z první půle neudrželi. I proto, že snaživí Arméni z Kladna nehodlali odjet s velkým debaklem. Naopak, osmělili se i oni a do permanence se dostal také český brankář Švenger.

Střídající Bareghamjan však nejprve v čisté šanci vypálil vysoko nad a pak ztroskotal i na jistém gólmanovi z druholigové Sparty Krč. Češi se už k zakončení nedostali tak často jako v úvodu: Jeslínek své sólo pokazil ukvapenou střelou a střídající Kalouda z velké dálky z trestného kopu napálil jen břevno.