STŘELCI
DružstvoJméno střelceDruh gólu, Čas
ČRSionko Libor Gól padl ze hry, 47

KOMENTÁŘ
Na útulném ligovém stadionku v Motherwellu, asi půlhodinku jízdy východně od Glasgowa, začala v úterý večer česká lvíčata (bez kanonýra z pátečního duelu s Litvou Lukeše) svůj pátý zápas kvalifikace na OH 2000 v australském Sydney a ME ť21Ť bez bázně a hany.

Už ve 2. minutě se mohla ujmout vedení. Ujfaluši vybídl přihrávkou doprava ke skórování Lukáše Doška, ale ten z úhlu těsně minul Alexandrovu branku. Domácí se rozkoukávali hodně pomalu. Až na konci první čtvrthodinky se poprvé odhodlal k vážnější střele syn slavného internacionála Kennyho Dalglishe Paul, působící v Newcastlu, ale nemířil přesně. Češi se poté opět nadechli k útočení, ale bez přesného zakončení. Co se nepovedlo v půli první, zdařilo se v poločase druhém - už ve 47. totiž dorazil Heinzův přízemní centr zblízka pod břevno pohotový Sionko - zaslouženě 0:1! Zplihlý prapor Skotů zvedl v 53. - kdo jiný než - P. Dalglish, jeho skvělé sólo však zázračně zneškodnil brankář Skácel, přestože už ležel na zemi, skvělým hokejovým semaforem. Brücknerovi svěřenci tak nadále udrželi i v pátém kvalifikačním utkání v řadě čisté konto. Australské olympijské břehy se tak českým lvíčatům opět o kousíček přiblížily.