ČRŠural Josef Gól padl ze hry, 18
ČRPetr Jakub Gól padl ze hry, 59
SoupeřChmeljuk Gól padl ze hry, 83

KOMENTÁŘ

Česká reprezentace do 18 let dnes v přípravném utkání v Mutěnicích porazila Bělorusko 3:1. Dvě branky vstřelil Petr, třetí přidal Šural.

Češi otevřeli skóre už v 5. minutě. Sus našel Šurala, jenž z prvního doteku vyslal do sóla Petra a ten jej s jistotou proměnil v první branku. V 18. minutě si oba hráči role vyměnili a po Petrově přistrčení zvýšil Šural na 2:0.

Třetí branku přidal v pohodě hrající český tým v 59. minutě. Divíškem zahrávanou standardní situaci proměnil Petr hlavičkou na přední tyči ve třetí úspěch.

Bělorusové snížili sedm minut před koncem pohrubé chybě Zbrožka. Český stoper zbytečně ztratil míč při rozehrávce a Chmeljuk upravil na 3:1. "O soupeři jsme nevěděli vůbec nic, soustředili jsme se na vlastní výkon. Byli jsme jasně lepším týme,ve hře se objevovaly kvalitní prvky, nicméně za stavu 3:0 už jsme hráli jen dopředu, hráči zapomínali bránit, což by se proti silnějšímu soupeři nemuselo vyplatit," všiml si trenér Bokša.

Bokša má k dispozici dvacítku hráčů, a tak v dnešním duelu střídal jen tři hráče, Mišuna kvůli zranění vynuceně. Zítra dostane příležitost úplně odlišná sestava. "Stále jsme ve fázi hledání optimálního kádru, hráče teprve poznávám," připomněl Bokša, který s týmem absolvuje po Turnaji Václava Ježka teprve druhou reprezentační akci.

ČR - Bělorusko 3:1 (2:0)
Branky: 5.a 59. Petr, 18. Šural - 83. Chmeljuk.
ČR: Hladký - Nitrianský (46. Pelán), Zbrožek, Sus, Mišun (29. Spazier) - Mudra, Hejda, Vitouš, Divíšek - Šural, Petr (81. Pikl).