SoupeřNouri Gól padl ze hry, 48
SoupeřJensen K. Gól padl ze hry, 74
ČRŠural Josef Gól padl ze hry, 77

KOMENTÁŘ

Česká reprezentace do 18 let dnes v Čelákovicích v rámci turnaje Václava Ježka prohrála s Norskem 2:3 a zítra od 14 hodin se v Mnichově hradišti utká s Ukrajinou o třetí místo.

V rozmezí jedné minuty padly dvě branky, obě dali Norové, přesto byl stav 1:1. Nejprve Kenneth Jensen využil zaváhání gólmana Valeše a po rohovém kopu se trefil hlavou z malého vápna, prakticky vzápětí po špatné komunikaci s gólmanem Nylandem srovnal vlastní brankou stoper Solli.

Ve 21. minutě pohotově ale nad branku střílel Palko, za šest minut nepřekonal výborného Nylanda útočník Tecl, když mu pozici připravil centrující Mišun. Tecl byl blíko branky i ve 32. minutě, Nyland byl ale znovu úspěšnějí a střelu na vzdálenější tyč vytěsnil. Norové se do vyložených šancí nedostali, ale ve hře měli mírně navrch, byli pohyblivější i důraznější. V poslední minutě první půle mohl skórovat Tollas, ale únik zakončil střelou vedle branky.

Po změně stran jako první zakrozil střídající Šural, ale udeřilo na druhé straně. Přes Mišuna se prosmýkl hbitý Nouri a bombou pod břevno propálil Valeše.

Po hodině hry Češi i zásluhou nových hráčů výrazně zvýšili obrátky a získali stálý tlak. Šuralův gól neplatil pro ofsajd, v 65. minutě zakončoval podařenou akci Vitouš, Nyland byl znovu úspěšnější. V době největšího tlaku paradoxně udeřilo na druhé straně. Česká obrana příliš snadno pustila soupeře do šestnáctky, první střelu Valeš vyrazil a dobíhající Kenneth Jensen pohodlně dorazil míč do sítě.

Svěřenci trenérů Bokši a Kovárníka se ale nevzdali a hned za tři minuty si krásně zpracoval míč Šural, obhodil si stopera a konečně prostřelil Nylanda. Na víc už ale nezbyl Čechům čas a skončili ve skupině na druhém místě.

"Norové si výhru za první poločas asi zasloužili. Po změně stran jsme bylilepší, je jen škoda, že jsme v době, kdy kýžené vyrovnání bylo na spadnutí, inkasovali potřetí. Ale cením si, že jsme dokázali ještě snížit a do závěrečného hvizdu bojovali o vyrovnání," přes prohru chválil trenér Milan Bokša, jenž dává každému hráči stejný prostor, aby všechny dostatečně poznal. "Do finále jsme samozřejmě chtěli,porážka nás mrzí, nicméně prvořadým úkolem je udělat si o kádru dokonalý přehled."