Trenér: Žovinec DušanTrenér: Dennerby Thomas

SoupeřSchelin Gól padl ze hry, 62
ČRMouchová Alexandra Gól padl ze hry, 67
SoupeřSchelin Gól padl ze hry, 69

KOMENTÁŘ

KLADNO (FOTBAL.CZ, vip) - Česká reprezentace žen dnes v deštivém počasí prohrála po vyrovnaném boji s favorizovaným Švédskem 2:3 a při odchodu do kabin ji vyprovázel potlesk tribun. Utkání pro naše fotbalistky začalo více než dobře.

Už ve druhé minutě poslala Šmeralová do brejku Pavlínu Ščasnou, která svou šanci proměnila přízemní střelou a poslala český tým do vedení. Hráčky Švédska se snažily o rychlé vyrovnání už v 7. minutě z přímého kopu, ale Picnová skvěle zasáhla. V 18. minutě předvedla Schelinová sólo přes půl hřiště a důrazně bráněna poslala míč vedle Pincové, ale i vedle brány.Vyrovnat se podařilo Švédkám ve 23. minutě, kdy po rohovém kopu skórovala Larssonová.

/img/nat/ZE/20060422/CR-Svedsko

Přestože patří tým Švédska ke světové špičce, hrály s ním naše reprezentantky otevřenou partii a akce se střídaly na obou stranách. Největší šanci měly soupeřky pět minut před koncem prvního poločasu, kdy po přímém kopu zastavilo míč břevno.

Do druhé půle vstoupily naše hráčky aktivně a v 50. minutě po centru Ščasné a teči obrany střílela Chlumecká z otočky mimo. Pak ale zahrozily Švédky, kdy po přiťuknutí Svensonové pálila Sjostromová vedle. V 62. minutě se prvně ujaly vedení soupeřky, to dokázala přihrávku Svensonové zužitkovat Schelinová. Český tým se nenechal zaskočit a o pět minut později po rohovém kopu vyrovnala Mouchová. Jenže za dvě minuty po nešťastném uklouznutí Hoferkové vrátila vedení na stranu Švédska opět Schelinová.

Trenér Žovinec střídáním oživil útok a střídající Došková stříleným centrem hledala Mocovou, která na míč bohužel nedosáhla. Přes veškerou snahu a několik nadějných akcí se nepodařilo vyrovnat a tak ještě chvíli před koncem mohla Johanssonová po chybě obrany zvýšit, ale její lob se do brány nevešel.

"Po prohraném domácím utkání by měla být na místě jistá nespokojenost, ale nemáme za co stydět. Ke konci už nám chyběly síly na útočení do zformované obrany," hodnotil utkání trenér Dušan Žovinec. "Je to škoda, dnes jsme měly minimálně na bod," doplnila autorka naší první branky Pavlína Ščasná. "Ale rozhodně ještě nic nebalíme," hned dodala. I střelkyně dvou branek Švédska Lotta Schelinová potvrdila sílu našeho týmu. "Věděly jsme, že jdeme do náročného utkání. Deštivé podmínky nám nedovolovaly hrát naši hru a i když máme kvalitní tým, místy jsme měly i štěstí," řekla po utkání.