SoupeřOlivera Gól padl ze hry, 26
SoupeřZalayeta Gól padl ze hry, 89
ČRSiegl Horst Gól padl ze hry, 90

KOMENTÁŘ
Tři těžké údery z prvního poločasu včerejšího zápasu rozhodly o prohře českých reprezentantů. Brzy po neuznaném gólu Lasoty se dostali Jihoameričané do vedení, a když byl ve 40. minutě vyloučen Poborský, klesly české šance na zvrat k nule. Situace ve skupině B je po včerejšku velmi zamotaná, neboť celky považované českým táborem za nejslabší, obývají dvě nejvyšší příčky. Uruguay jako první na turnaji už má jisté semifinále, ČR bude zítra bojovat o naději se Spojenými arabskými emiráty, ale ani vítězství nemusí k postupu stačit. Jasno totiž bude až po večerním souboji Uruguaye s Jižní Afrikou. Pokud by Afričané vyhráli vyšším rozdílem než Češi, budou v semifinále oni.

Trenér Uhrin poslal včera na hřiště s výjimkou Poborského, jenž nahradil distancovaného Němce, stejné hráče, kteří vybojovali remízu s JAR (2:2), ale změnil rozestavení. Stažením Horňáka vytvořil čtyřčlennou obranu, na hrotu naopak přibyl ke Kukovi i Šmicer. Takto složený tým měl od začátku hru pod kontrolou, držel míč v polovině hřiště a vyrážel k nebezpečným akcím. První dvě připravil Lasota, ale Nedvěd ani Šmicer jeho přihrávky nenasměrovali mezi tyče. Po rohovém kopu ve dvacáté minutě se brankář Srníček nechal srazit na zem, ale Češi se ubránili a Poborský okamžitě založil rychlý protiútok. Převahu čtyř hráčů proti třem obráncům však vedla jen k střele do tyče, kterou vyslal Nedvěd. O minutu později už skončil míč v síti, ale kuvajtský rozhodčí gól Lasoty neuznal pro údajný Kukův faul na Montera. Uruguajský obránce však zahrál rukou, a tak se spíše měla kopat penalta proti jeho bráně. O pět minut později se Jihoameričané natlačili před Srníčkovu branku a po Svobodově prohraném souboji se Zalayetou vstřelil Olivera z hranice pokutového území první branku zápasu.

Zvýšená útočná aktivita českých hráčů nepřinášela žádný efekt a pět minut před přestávkou navíc přišla další těžká rána. Olivera si rukou přidržel Poborského, na což český záložník zareagoval judistickým zákrokem, který byl potrestán červenou kartou. Ještě než se otřesený Jihoameričan stačil vrátit na hřiště, utekl jeho spoluhráč Silva Vlčkovi, ale Srníček nebezpečnou střelu zlikvidoval. Do druhého poločasu naskočil Frýdek a reprezentace se pustila do boje s přesilou, odhodlaná zvrátit nepříznivý výsledek. Riskantní hra vabank však soupeři vyhovovala. Vyztužená obrana kouskováním hry úspěšně čelila českému postupnému útoku a odkrytý prostor před Srníčkovou bránou byl živnou půdou pro nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich měl gól na kopačce Silva, ale trefil jen dobře postaveného brankáře. Recoba v 73. minutě dokonce z přímého kopu nastřelil tyč. Češi si podobnou šanci připravit nedokázali a v závěru inkasovali podruhé, když Hernandezův centr usměrnil hlavou Zalayeta. Dávno po vypršení normální hrací doby se prosadil Siegl a jeho korekce na 1:2 byla cenná kvůli konečnému účtování, kdy může rozhodovat i skóre.