ČRPospíšil Michal Gól padl ze hry, 60
SoupeřTonel Gól padl ze hry, 65
ČRKobylík David Gól padl z trestného kopu, 69

KOMENTÁŘ
Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v přípravném zápase v Portu nad stejně starými domácími hráči Portugalska 3:1 brankami Horáka, Pospíšila a Kobylíka. Pro oba celky bylo utkání přípravou na blížící se finálový turnaj mistrovství Evropy.

Český celek začal duel s velmi kvalitním soupeřem, který patří v této kategorii v Evropě tradičně k nejlepším, dobře. Již v páté minutě po rohovém kopu Zelenky a závaru před portugalskou brankou otevřel skóre Horák. Zápas však byl nadále vyrovnaný; Portugalci měli sice více ze hry, čeští hráči hrozili především po rychlých brejcích a standardních situacích.

Do druhého poločasu udělal trenér Dušan Fitzel v sestavě několik změn a úvod druhé části opět jeho svěřencům vyšel. Pitákovu střelu domácí brankář sice ještě stačil vyrazit, ale na Pospíšilovu dorážku už byl krátký. Krátce nato mohli hostující hráči zvýšit na 3:0 po standardních situacích. Střelu Pospíšila však zastavila tyč a další hlavička skončila po skrumáži na břevně domácí branky. Z protiútoku pak skórovali domácí a snížili na 1:2.

Portugalci vycítili šanci, zatlačili český tým do defenzívy, ale ten je do vyložené šance nepustil. V sedmdesáté minutě pak dal výsledku konečnou pečeť Kobylík, jenž míč z trestného kopu zatočil k tyči domácí branky.