ČRŠtourač Jakub Gól padl ze hry, 68
Soupeř Gól padl z trestného kopu, 76
Soupeř Gól padl ze hry, 80

KOMENTÁŘ

Česká reprezentace do 17 let na polském turnaji Syrenka Cup díky výhře nad Chorvatskem postoupila do semifinále. V normální hrací době skončil zápas remízou 3:3, Pešiceho svěřenci lépe zvládli penalty.

Český tým vstoupil do zápasu aktivně, vytvořil si převahu, ale z první šance udeřil v 15. minutě soupeř. "Tým se ale nesložil, byla z něho cítit touha poprat se o výsledek," všiml si trenér Josef Pešice. Snaha byla ve 30. minutě oceněna vyrovnávací brankou Folprechta po cetru Rýdla ve 30. minutě.

Po změně stran Češi převahu zúročili dalšími brankami. Nejprve se v 59.minutě technickou střelou ze šestnáctky prosadil Bořil a stejný hráč o devět minut později autovým vhazováním vybídl ke třetí brance Štourače. Do konce zbývalo dvanáct minut a výhra Čechů se zdála jasná. Jenže čtyři minuty před koncem Chorvaté snížili z trestného kopu a v polsední minutě trefili zdálky vyrovnání. "Úplně čisté svědomí neměl při třetím gólu v naší síti gólman Holý, na vině byla ztráta koncentrace, dostat v samém závěru dvě branky, to se nám nemůže stávat," zlobil se Pešice.

Na řadu musely přijít pokutové kopy o postup do semifinále. Hned v první sérii nedal Putz, Chorvaté se netrefili při třetím pokusu. Holý v páté sérii svou cyhbu napravil, pokus Chorvatů lapil a Kolařík pak trefil postup do finále. "S postupem i předvedenou hrou jsem spokojený, ale velká škoda, že jsme utkání nevyhráli už v normální hrací době," litoval Pešice.