[Ikonka pro vás]
ME 2001

ME 2001

Poločas chyběl ke splnění snu
Jeden jediný poločas chyběl českým fusalovým reprezentantům k tomu, aby splnili svůj sen a postoupili do semifinále Mistrovství Evropy. V posledním utkání jsme museli porazit domácí favority a v poločase nám výsledek 2-0 dával naději. Tu jsme bohužel ztratili po sedmi minutách, kdy soupeř vyrovnal. V dramatickém závěru jsme hráli vabank a soupeř naši riskantní hru o postup potrestal dvěma brankami v poslední minutě. I tak naši hráči předvedli kvalitní výkon a nechali v Rusku dobrý dojem.

Remíza v dramatické bitvě v premiéře
Dramatickou bitvu svedli na finálovém podniku Mistrovství Evropy naši reprezentanti proti Holandsku v úvodním utkání. Přestože jsme vedli, soupeř slepenými brankami převzal vedení a celý zápas jsme jen brankově dotahovali. Přestože jsme celý zápas byli lepšími, nakonec se štěstí přiklonilo k soupeři. Možná nejdůležitějsím okamžikem byla neproměněná penalta Vrabcem v konci poločasu. Další duel sehrají Češi v pátek od jedné hodiny proti Itálii.

PLAY-OFF turnaje (našeho času)
ČasSoupeřiSkup.VýsledekPozn.
Pondělí, 26.02.2001
14.30Španělsko - Rusko2-1 (1-0)12.Javi, 36.Daniel - 39.Belyj
ČK: 40. Tkačuk
17.00Itálie - Ukrajina3-3 (1-2), na pen. 4-57.+38.Grana, 21.Vicentini - 14.Kosenko, 15.Šajtanov, 21.Bezuglyj
Středa, 28.02.2001
14.30Rusko - Itálie 1-1 (1-0), 2-1 po prodl.7. Alekberov, 48.Ivanov - 29.Foglia
17.30Španělsko - Ukrajina1-1 (0-0), 2-1 po prodl.33.Riquer, 44.Sánchez - 27.Melnikov

Čtvrtek, 22.02.2001
11.00Španělsko – UkrajinaA4-1 (2-0)18.Paulo Roberto, 19.+38.Daniel, 28.Rodríguez - 22.Melnikov
13.00Holandsko – Česká rep.B3-3 (2-1)8.Roest, 9.Rijn, 28.Biloro - 6.Vrabec, 24.Mareš Z., 32.Mareš M.
15.00Polsko – Chorvatsko A1-2 (0-0)25.Dabrowski - 24.+38.Grdovič
17.30Rusko – ItálieB3-4 (1-2)16.Ivanov, 37.Solovjev, 38.Markin - 7.Caleca, 16.Foglia, 33.Rubei, 40.Franzoi
Pátek, 23.02.2001
11.00Ukrajina – ChorvatskoA5-0 (1-0)18.Bezuglij, 28.Moskvychov, 28.Košenko, 34.+36.Koridze
ČK: 15.Martič
13.00Itálie – Česká rep.B6-4 (3-3)9.Caleca, 15.Previdelli, 18.+24.Foglia, 31.Rubei, 40.Grana - 2.Rajnoch, 8.+38.Mareš R., 16.Dlouhý
ČK: 2.Franzoi
15.00Španělsko – Polsko A8-2 (1-0)19.Adeva, 23.Daniel, 28.Guillot, 28.Kike, 29.Javi, 38.Joan, 40.+40.Paulo Roberto - 25.Jasinski, 26.Kuchciak
27.Gradowski
17.00Rusko – HolandskoB4-0 (3-0)6.+37.Alekberov, 8.Belyj, 18.Jeremenko
Neděle, 25.02.2001
11.00Ukrajina – PolskoA8-3 (1-2)5.+26.+28.+29.Koridze, 28.+34.+37.Moskvychov, 39.Pylypiv - 11.Szlapa, 19.Filipczak, 30.Jasinski
35.Kaszowski
13.00Chorvatsko – ŠpanělskoA0-3 (0-1)2.Linares, 23.Daniel, 38. Javi
15.00Itálie – HolandskoB4-0 (1-0)11.Quattrini, 35.Previdelli, 35.Ceccharoni, 39.Caleca
17.00Česká rep. - RuskoB2-4 (2-0)25.Markin, 27. Ivanov, 40. Belyj, 40. Alekberov - 9.Vrabec, 17.Mareš M.

Televizní přenosy Eurosport TV (našeho času)

Česká rep.
V pátečním losu ME, které se bude konat na konci února v Moskvě a kam se poprvé v historii probojovali i naši reprezentanti, k nám byli ve skupině B nalosováni silní a divácky atraktivní soupeři - Rusko, Holandsko a Itálie.
Domácí Rusko je jednoznačným favoritem skupiny, v domácím prostředí budou jistě velmi silní a budou se chtít rehabilitovat za MS v Guatemale. Další dva soupeři jsou pro našeho diváka velmi atraktivní a mohou sledovat vzájemné souboje na stanici Eurosport. S Itálií jsme sehráli doposud nejvíce vzájemných utkání, naposledy před dvěmi lety a zatím máme pasivní skóre. S Holandskem jsme se přátelsky utkali loni v září a konečně jsme získali body a dokonce soupeře výrazně přehráli.
nic FOTBAL.CZ - Futsal A - index.inc - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

Hráčský kádr

Reprezentace Futsalu bude bojovat v říjnu roku 2008 na svém druhém Mistrovství Světa. Finálový turnaj MS 2008 se uskuteční 30.září až 19.října v brazilských městech Rio de Janeiro a Brasilia.