<b>error</b>: SELECT permission denied on object 'NEWSUSERGROUPS', database 'WTD40', owner 'dbo'.

<b>query</b>: UPDATE NEWSKATEG SET GROUPID=1 WHERE ID=179

<b>error</b>: UPDATE permission denied on object 'NEWSKATEG', database 'WTD40', owner 'dbo'.

FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-ženy A
28.9.2008

Ženská reprezentace na Anglii nestačila, ale postupuje

České fotbalistky zakončily základní skupinu kvalifikace mistrovství Evropy domácím debaklem od Anglie 1:5, ale na jejich postupu do baráže to už nemohlo nic změnit.

Domácí tým na stadionu Bohemians 1905 ještě po hodině hry vedl 1:0 zásluhou Kateřiny Doškové, ale v závěrečné půlhodině inkasoval pět branek. Angličanky tak vedou skupinu, v závěrečném utkání ve Španělsku mohou i o gól prohrát, a přesto postoupí přímo bez baráže.

Svěřenkyně trenéra Dušana Žovince uhrály v březnu v Doncasteru s favoritem skupiny bezbrankovou remízu a dnes začaly ještě lépe. Díky brankářce Zbořilové přežily úvodní nápor Angličanek a v 28. minutě Došková hlavičkovala do sítě. Pak se ale zranila kapitánka Šmeralová a nastal obrat.

Střídající Westwoodová v 60. minutě vyrovnala a 11 minut před koncem Brownová přehodila českou gólmanku šikovným lobem. Snaha o vyrovnání pak odkrývala prostor pro anglické brejky a výsledkem byly další tři góly. I třetí místo ve skupině však českému týmu stačí na postup do baráže.

ČR - Anglie 1:5 (1:0)
Góly: 28. Došková - 79. a 86. Smithová, 60. Westwoodová, 81. Carneyová, 83. Scottová.
Česko: Zbořilová - Bertholdová, Šmeralová, Pivoňková, Pincová, Heroldová, Ščasná, Pěničková, Došková, Ringelová, Mocová.
Anglie: Brown - Scott A., Stoney, Scott J., Johnson, Asante, Carney, Williams, Sanderson, Smith, Yankey.