<b>error</b>: SELECT permission denied on object 'NEWSUSERGROUPS', database 'WTD40', owner 'dbo'.

<b>query</b>: UPDATE NEWSKATEG SET GROUPID=1 WHERE ID=177

<b>error</b>: UPDATE permission denied on object 'NEWSKATEG', database 'WTD40', owner 'dbo'.

FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-17
24.9.2008

Sedmnáctka vyhrála i nad Gruzií a postupuje

Reprezentační celek do 17 let si už před posledním utkáním 1. fáze kvalifikace ME zajistil postup do dalších bojů, když po vítězství nad Bosnou a Hercegovinou zdolal ve druhém utkání Gruzii 3:2.

Česko "17" - Gruzie "17" 3:2 (0:1)
Góly Česka: Mikula, Dvořák, Vydra.
Sestava Česka: Karabina - Přikryl, Mikula, Krch, Jeleček (41. Dvořák) - Kadeřábek, Petrák, Šustr, Jirásek (68. Hála) - Kadlec (80. Jugas), Vydra. Trenér Pešice.

V zápase se potvrdilo to, o čem mluvil trenér Josef Pešice před jeho výkopem. Že totiž Gruzie, která v prvním duelu dvakrát vedla nad Maďarskem a nakonec o výhru smolně přišla, má velice silný celek.
Už v 10. minutě po chybě obránce Jelečka navíc Česko prohrávalo a jednogólový náskok Gruzínci udrželi do přestávky. Po ní se povedlo českému týmu sice rychle srovnat zásluhou Mikulovy střely hlavou po Jiráskově rohovém kopu, ale dvacet minut před koncem šla podruhé do vedení Gruzie. "Soupeře jsme svírali, měli jsme veliký tlak, ale z ojedinělého protiútoku jsme inkasovali. V tu chvíli to nevypadalo dobře," říkal trenér Pešice. Naštěstí ale jeho svěřence gól nepoložil, okamžitě dál bušili do soupeře a odměnou jim bylo rychlé srovnání na 2:2. Sedm minut po obdrženém druhém gólu si na Jiráskův trestný kop naběhl Dvořák a také hlavou podruhé prostřelil soupeřova brankáře. Český celek měl pak i nadále velkou převahu, kterou v poslední minutě stačil zúročit vstřelením vítězného gólu. Po akci střídajícího Hály ho dal Vydra.

Bez ohledu na výsledek posledního duelu s domácím Maďarskem obsadí ve skupině jedno ze dvou postupových míst. S českým výběrem postoupí buď Maďarsko nebo Gruzie. Maďarskému celku stačí bod v duelu s Českem, Gruzie musí zdolat Bosnu a Hercegovinu a věřit, že Česko zdolá Maďarsko.

Hráčský kádr

Za reprezentaci U-17 v ročníku 2007/2008 mohou startovat hráči narození po 1.1.1991.