<b>error</b>: SELECT permission denied on object 'NEWSUSERGROUPS', database 'WTD40', owner 'dbo'.

<b>query</b>: UPDATE NEWSKATEG SET GROUPID=1 WHERE ID=175

<b>error</b>: UPDATE permission denied on object 'NEWSKATEG', database 'WTD40', owner 'dbo'.

FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-19
23.7.2008

Finálový sen končí, o zlato budou hrát šťastnější Němci

Česká reprezentace si na mistrovství Evropy hráčů do 19 let ve finále nezahraje. V semifinálovém utkání podlehla Německu 1:2 po prodloužení. Rozhodující gól padl minutu před koncem. Němci se o zlato utkají s Itálií.

Semifinálový duel v Mladé Boleslavi přinesl vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Víc jich nakonec měl český celek, i když zpočátku tahal za kratší konec.

Úvodní minuty patřily totiž favorizovanému Německu. To se také dostalo v 17. minutě zaslouženě, i když šťastně do vedení. Risse napřáhl z dobrých 25 metrů a jeho střela propadla brankáři Vaclíkovi u tyče do sítě. Stejně jako v předcházejícím zápase s Itálií ale našli Dovalilovi svěřenci na soupeřovo vedení rychlou odpověď. Už ve 24. minutě naskočil na Marečkův centr z trestného kopu Necid a potvrdil pozici nejlepšího střelce turnaje - hlavou srovnal na 1:1.

Od té chvíle Češi hru vyrovnali a chvílemi byli lepší. Gól ale nepadl do konce normální hrací doby ani na jedné straně, byť šance Sukuta-Pasua či Necida byly stoprocentní.

Muselo se nastavovat. V prodloužení se oba týmy dál snažily o útočnou hru, chtěly zápas rozhodnout. Povedlo se to až minutu před vypršením druhé patnáctiminutovky německému týmu. Po zaváhání levé české strany dostal míč do volného prostoru Sukuta-Pasu a zakončil přesně.

V prvním semifinálovém utkání zdolala Itálie Maďarsko 1:0. V jabloneckém finále se v sobotu od 19 hodin utkají Německo s Itálií, vítězové základních skupin.

Statistika semifinálových zápasů
Itálie - Maďarsko 1:0 (0:0)
Gól: 65. Forestieri.

Německo - Česko 2:1 po prodloužení (1:1)
Góly: 17. Risse, 119. Sukuta-Pasu - 24. Necid.
Rozhodčí: Thual (Francie). ŽK: Vošahlík, Hable - Gebhart, L. Bender, Kopplin. 5000 diváků.
Česko: Vaclík - Řezník, Brunclík, Polák, Heidenreich - Hable (98. Reinberk) - Vošahlík, Mareček, Morávek (65. Zeman), Lecjaks (113. Wojnar) - Necid. Trenér: Dovalil.
Německo: Zieler - Diekmeier, Jungwirth, Reinartz, Kopplin - Risse, L. Bender, S. Bender (97. Latza) - Gebhart (108. Vrancic), Nsereko - Naki (65. Sukuta-Pasu). Trenér: Hrubeš.

Hráčský kádr

Za reprezentaci U-19 v ročníku 2007/2008 mohou startovat hráči narození po 1.1.1989.