FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

Reprezentace-16
22.11.2007

Šestnáctka znovu porazila Slovinsko

SLOVINSKO(FOTBAL.CZ,mb)

Do prvního poločasu nastoupili Slovinci mnohem agresivněji, což se odrazilo na vzhledu dnešní hry. Začátek utkání byl plný faulů a někdy až brutálních zákroků ze strany soupeře. Díky tomu se Češi dostali pod tlak, ze kterého se vymanili ve 29. minutě, kdy Fantiš vstřelil uklidňující gól na 0:1. Od tohoto okamžiku česká šestnáctka převzala iniciativu a začala diktovat tempo hry.

Během druhého poločasu se hrálo z drtivé většiny na branku soupeře. Češi se dostávali do mnoha nebezpečných šancí, ze kterých bohužel dokázali do konce utkání proměnit už jen jednu, když se prosadil Vydra.,,Musím dnes pochválit celé své mužstvo nejenom za výborný výkon, kterým jasně soupeře přehráli, ale také za disciplinovanost, díky které se hlavně v první půli nenechali od faulujících Slovinců vyprovokovat",hodnotil hru svých svěřenců trenér Aleš Křeček.

Slovinsko - ČR 0:2 (0:1)
Branky: ěí. Fantiš, 61. Vydra
ČR: Slavík, Suchý, Mikula, Kysela, Šinor, Kadeřábek, Svizela (41. Krch), Štípek (78. Tusjak), Dragoun (41. Hála), Vzdra (70. Boháč), Fantiš (61. Kurtin)

Hráčský kádr

Za reprezentaci U-16 v ročníku 2007/2008 mohou startovat hráči narození po 1.1.1992.