<b>query</b>: SELECT NEWSLANGUAGE.ID, NEWSLANGUAGE.LOCALE FROM NEWSLANGUAGE

<b>query</b>: SELECT KOREKTURA,JAZYKID,PUBLID,KATEGID,HTMLFRAGMENT,DYNAMIC_BR FROM NEWSDB WHERE ID=18869

<b>query</b>: SELECT DETAILPAGE from NEWSDB where ID=18869

<b>query</b>: SELECT KATEGID from NEWSDB where ID=18869

<b>query</b>: select * from NEWSKATEG where ID= 472

<b>query</b>: select * from NEWSUSERGROUPS  where ID=1

<b>error</b>: SELECT permission denied on object 'NEWSUSERGROUPS', database 'WTD40', owner 'dbo'.

<b>query</b>: UPDATE NEWSKATEG SET GROUPID=1 WHERE ID=472

<b>error</b>: UPDATE permission denied on object 'NEWSKATEG', database 'WTD40', owner 'dbo'.

Gambrinus liga

Předehrávka 11. kola: Jablonec vyhrál ve Zlíně

Zlínská Tescoma se dál trápí, Jablonec slaví první výhru pod trenérem Komňackým. V prvním utkání 11. kola Gambrinus ligy totiž Zlín podlehl doma Jablonci 0:1.

Nečekané vítězství zajistila hostům Homolova přesná střela hlavou už v 5. minutě utkání. Domácím nepomohly ke srovnání skóre herní převaha a v posledních čtrnácti minutách ani početní, když hosté dohrávali bez vyloučeného obránce Baranka. Jablonec dosáhl prvního vítězství pod vedením nového trenéra Františka Komňackého, zároveň vyhrál poprvé v sezoně na půdě soupeře a odpoutal se z předposledního místa v tabulce.

Jablonec vsadil na aktivní hru, která mu vynesla už po pěti minutách vedoucí branku. Baranek rozehrál trestný kop přesně na Homolu, jenž hlavičkou pod břevno překonal brankáře Kořínka, který zastoupil zraněného Baránka. Inkasovaný gól zmařil na dlouhé minuty úsilí zlínských fotbalistů, kteří ztratili jistotu. Nepřesně kombinovali, jen zřídka se dostali k zakončení. Jedinou slibnější šanci k vyrovnání si vypracovali v 18. minutě, kdy Vidličkův centr našel volného Baču a ten hlavičkoval nad branku. O dvě minuty později se pokusil Opiela překonat brankáře Špita střelou z dvaceti metrů, chyběla jí však přesnost. Aktivní Opiela po dvou ošetřováních musel vystřídat, ve 26. minutě jej nahradil Kraus.
Jablonec se do útočení příliš nehrnul, zatáhl se do obranné ulity a trpělivě čekal na chyby soupeře. Jedna z nich se mu naskytla po půlhodině hry, Flachbart se vydal do rychlého protiútoku a po jeho centru Klapka přestřelil branku. O dvě minuty později se dostal do šance sám Flachbart, ocitl se volný před brankou, nedosáhl ale na centrovaný míč. Zlín se trápil, nedokázal přejít plynule do protiútoku a snaha končila na nepřesnostech.

Zcela v jiném světle se představili domácí po změně stran. Ospalý fotbal vyměnili za aktivní hru, tvůrčím elánem hýřil zejména Šmahaj, který stačil přihrávat spoluhráčům do slibných příležitostí a sám se také pokoušel o zakončení. Hned po přestávce se dostal do druhé vyložené šance Bača, jenž hlavou přestřelil. Další naději Zlína na vyrovnání zmařil brankář Špit, který v 51. minutě na poslední chvíli vyrazil konečky prstů Zbožínkovu střelu před cestou do sítě. O deset minut později po Šmahajově centru hlavičkoval Zbožínek pouze do náruče jabloneckého brankáře. Zlín se snažil o nátlakovou hru, které ale hostující obrana odolávala. Cestu k vítězství Jablonci zkomplikoval čtvrt hodiny před koncem kapitán Baranek, jenž byl po faulu uprostřed hřiště po druhé žluté kartě vyloučen. Navzdory oslabení ale dohráli Severočeši zápas s přehledem a soupeře už nepustili k vážnějšímu ohrožení své branky.

FC Tescoma Zlín - FK Jablonec 97 0:1 (0:1)
Branka: 5. Homola.
Rozhodčí: Matějek - Slavík, Večeřa. ŽK: Vidlička, Penner - Baranek. ČK: 76. Baranek. Diváci: 2528.
Zlín: Kořínek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner - Šmahaj, Zúbek, Opiela (26. Kraus), Zapletal (46. Vyskočil) - Malár (68. Žůrek), Bača. Trenér: Hoftych.
Jablonec: Špit - Baranek, Homola, Fukal, Krejčí - Flachbart, Vácha (58. Eliáš), Loučka, Rilke (72. Hamouz) - Klapka, Zelenka (79. Valenta). Trenér: Komňacký.