FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-ženy17
1.10.2007

Ženy U17: Hra lepší výsledků

ŠVÝCARSKO (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace žen do 17 let sehrála dvě přípravná utkání ve Švýcarsku. Z obou duelů sice odešla poražena, ale rozhodující branky padaly ve vyrovnaných zápasech až v samém konci.

Švýcarsko – ČR 1:0
Rozhodující branka prvního zápasu v Lausanne padla až ve třetí minutě nastavení.Po dlouhém míči do české šestnáctky se ve skrumáži nejlépe zorientovala Ruchet a dopravila míč za záda brankářky Sloupové.

"Po celé utkání jsme byli jasně lepším celkem, vyhrál šťastnější, nikoli lepší tým. Neproměnili jsme několik šancí a nakonec smolně inkasovali v závěru," poznamenal vedoucí týmu Zdeněk Mužík.

Branka: 80. + 3. Ruchet. Rozhodčí: Jancevski. Diváků: 300. Poločas: 0:0.
Švýcarsko: Schwery - Stalder (41. Bernauer), Glarner, Kuster (55. Joos), Steinamm (60. Martin) - Dancilovic (60. Ruchet), Dzeladini, Susuri (51. Heer), Stäbler (41. Jörg) - Kiwic, Spahr.
ČR: Sloupová – Kulichová (58. Týlová), Čulová, Podaná, Němcová (75. Heřmanová) – Mikysková (58. Konopíková), Pivoňková, Veselá (65. Pospíšilová), Strnadová – Voňková, Kožárová (45. Bartlová).

Švýcarsko – ČR 3:0
Ani v odvetě v Renens Češky nebyly horším týmem, ale opět doplatily na nemohoucnost v koncovce. První poločas byl z obou stran opatrný, hra se odbývala především ve středu pole. Svěřenkyně trenéra Petra Čermáka mohly utkání rozhodnout během úvodních dvaceti minut druhé půle, dostávaly se do šancí ale zahazovaly je. V 65. minutě bohužel podběhla centr brankářka Kromrová a domácí hráčky se dostaly do vedení.

Když v 79. minutě Kromrovou střídající Susuri přelobovala z více než třiceti metrů, bylo o vítězi rozhodnuto. Třetí gól Švýcarky přidaly v nastavení z penalty. "V poslední desetiminutovce měly na kopačkách vyrovnání dvakrát Čulová a Voňková, nedaly a soupeř druhou brankou rozhodl," litoval vedoucí týmu Zdeněk Mužík.

"Zápasy maximálně splnily účel. Mrzí mě sice, že jsme nedokázali skórovat, ale do hry se dostalo všech osmnáct hráček a byla to pro ně velmi kvalitní zkouška," pochvaloval si trenér Petr Čermák.

Branky: 65. Spahi, 79. Susuri, 80. + 2. Kuster z penalty. Rozhodčí: Pache (Švýcarsko). Diváků: 300. Poločas: 0:0.
Švýcarsko: Schweizer - Martin, Joos, Kuster, Stäbler – Bernauer (55. Stalder, Heer (58. Glarner), Jörg (50. Steinmann), Ruchet (41. Dzeladini) - Kiwic (41. Susuri), Dancilovic (41. Spahr).
ČR: Sloupová (41. Kromrová) – Konopíková (52. Kulichová), Čulová, Podaná, Němcová (73. Heřmanová) – Strnadová, Pivoňková, Veselá, Nováčková (41. Týlová) – Voňková, Kožárová (35. Pospíšilová).

Hráčský kádr

Za reprezentaci Ženy U-17 v ročníku 2007/2008 mohou startovat hráčky narozené po 1.1.1991.