FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-16
13.9.2007

Šestnáctka dominovala se Slováky i v odvetě

PARTIZÁNSKE, SLOVENSKO (FOTBAL.CZ, lik) - Reprezentace České republiky do 16 let zvítězila i ve druhém přípravném utkání se Slovenskem. Na hřišti soupeře mu nastřílela tři branky, dva dal Skalák, jeden přidal Kadeřábek.

Slováci chtěli odčinit pět inkasovaných branek z prvního zápasu a začali velmi aktivně a agresivně. "Prvních patnáct minut nás hodně přitlačili, nedokázali jsme se dostat do tempa. Poté nám začaly vycházet kombinace a rázem jsme se stali pány na hřišti," hodnotil úvod trenér Aleš Křeček.

V 19. minutě se český tým dostal do vedení, když Skalák proměnil v gól prudký centr z pravé strany na přední tyč. Když po půlhodině stejný hráč z podobné akce zvýšil na dvoubrankový rozdíl, bylo prakticky rozhodnuto. Český tým měl vývoj zápasu plně pod kontrolou, vyslal na slovenskou branku celkem jedenadvacet střel a do sítě proklouzl míč jednou - v 63. minutě se dobře zorientoval ve skrumáži Kadeřábek - 0:3.

Český tým tak své první dva mezistátní zápasy zvládl na jedničku, nastřílel v nich východním sousedům osm branek. "Při hodnocení jsem hráč pochválil, bylo cítit, že mají velkou chuť, panovala disciplína na hřišti i mimo něj. Přijdou těžší soupeři, proto se nemůžeme ze dvou jasných výher uspokojit," poznamenal Aleš Křeček.

Šestnáctku čekají v říjnu (23. a 25.) dvě přípravná utkání ve Slovinsku. "Hned se vrhneme na sledování dalších utkání, pochopitelně máme v plánu otestovat další hráč," dodal Křeček, jenž po domluvě s trenérem sedmnáctky Pešicem uvolnil na kvalifikaci ME Kadlece z Bohemians 1905 a teplického Láchu.

Slovensko - ČR 0:3 (0:2)
Branky: 19. a 30. Skalák, 63. Kadeřábek.
ČR: Vavruška - Sedláček (50. Přikryl), Mikula, Krch, Jeleček - Kadeřábek, Jánoš, Stráník (57. Hála), Krejčí (67. Jirásek) - Skalák, Vydra (41. Fantiš).

Hráčský kádr

Za reprezentaci U-16 v ročníku 2007/2008 mohou startovat hráči narození po 1.1.1992.