FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-17
31.8.2007

Česká sedmnáctka vítězem Syrenka Cupu

GDAŇSK, POLSKO (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 17 let vyhrála polský Syrenka Cup. Finálové utkání s Ukrajinou skončilo i po prodloužení remízou 1:1, mladí Češi byli úspěšnější v penaltovém rozstřelu.

Utkání mělo pro svěřence trenéra Pešiceho šokující úvod. Hned v úvodní minutě zahrávali Ukrajinci trestný kop, brankář Kulovaný míč vytlačil jen na břevno a dobíhající hráč neměl problém otevřít skóre.

Češi se ale během deseti minut dokonale vrátili do zápasu a vytvořili si stálý tlak. "Dovolím si tvrdit, že jsme byli o třídu lepším týmem, jenže znovu nás zradila koncovka, neproměnili jsme šest vyložených šancí," poznamenal kouč Pešice.

Vyrovnat se povedlo až v poslední minutě utkání stoperu Kolaříkovi po rohovém kopu, kdy v šestnáctce Ukrajiny byl i český brankář Kulovaný. V té době už soupeř hrál patnáct minut v oslabení. "Dvacetiminutové prodloužení už soupeř vůbec nestíhal a i když pět minut před jeho koncem šel do devíti, míč se nám do sítě protlačit nepodařilo," litoval Pešice.

O celkovém vítězi turnaje tak rozhodl až penaltový rozstřel. Ve druhé sérii jeden z Ukrajinců přestřelil a jelikož Češi, včetně pátého Kolaříka, byli všichni úspěšní, získali prvenství. "Za celý turnaj jsme si jej zasloužili, rozhodně jsme předváděli nejlepší fotbal, z tohoto pohledu mám radost, hráčům se před říjnovou domácí kvalifikací zvedne potřebné sebevědomí," radoval se Pešice, který má o kádru pro domácí kvalifikační turnaj s Itálií, Arménií a Kyprem, ze kterého do druhé fáze postupují dva týmy, téměř jasno. "Rozhoduji se již jen na třech místech, kostra je daná," řekl Pešice.

ČR - Ukrajina 1:1 (0:1, 1:1 pp), pk 5:4
Branka ČR: 80. Kolařík.
ČR: Kulovaný - Lácha, Jelen, Kolařík, Rýdl - Smrž (65. Korba), Putz (78. Murin), Folprecht (60. Voltr), Bořil - Štourač, Kadlec.