<b>error</b>: SELECT permission denied on object 'NEWSUSERGROUPS', database 'WTD40', owner 'dbo'.

<b>query</b>: UPDATE NEWSKATEG SET GROUPID=1 WHERE ID=176

<b>error</b>: UPDATE permission denied on object 'NEWSKATEG', database 'WTD40', owner 'dbo'.

FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-18
21.8.2007

Osmnáctka na úvod turnaje porazila Polsko

PRAHA (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 18 let dnes v Horních Počernicích v úvodním utkání turnaje Václava Ježka porazila brankami Mudry a Mišuna tým Polska 2:1.

V první šanci utkání pálil Čechák po uvolnění od Šurala do brankáře Witana. Poláci zahrozili v 17. minutě, kdy české obraně pláchl rychlonohý Pawlak, naštěstí v koncovce byl zbrklý a vystřelil vedle. Ve 23. minutě mohl otevřít skóre Vitouš, ale jeho pohotový volej Witan nadvakrát zneškodnil. Ve 38. minutě pálil aktivní Čechák z 20 metrů do náruče gólmana.

Skóre otevřel ve 46. minutě Mudra. Udělal si prostor v šestnáctce a s pomocí teče jednoho z obránců dostal míč na bližší tyč do sítě. Poláci vyrovnali o tři minuty později, kdy po rychlém brejku a přehození gólmana Hladkého doklepl míč do sítě střídající Trojanowski.

Češi ale strhli za pět minut vedení zpět na svou stranu, když se po rohovém kopu hlavou prosadil obránce Mišun. Ze stejné pozici mohl pojistit výhru ihned po nástupu na hřiště Štverák, radost mu překazilo břevno polské branky.

"I když výsledky v této fázi sezóny nejsou důležité, výhra v soutěžním utkání samozřejmě potěší. Herně se mi více líbil první poločas, i ze strany soupeře, ale podařilo se nám zvítězit díky standardním situacím ve druhém poločase," hodnotil utkání trenér Milan Bokša, který u týmu začal a měl na přípravu minimum času. "Sešli jsme se už v neděli a s každým hráčem jsem si osobně promluvil, co se hry týče, pilovali jsme jen standardní situace. Tvorba sestavy byla poměrně náročná, velmi mi s informacemi pomohli asistent Kovárník a pánové Dovalil s Nevrlým."

ČR - Polsko 2:1 (0:0)
Branky: 46. Mudra, 54. Mišun - 49. Trojanowski.
Rozhodčí: Damková - Lhoták, Košan.
ŽK: Kučera - Slatef, Kalinowski.
ČR: Hladký - Nový, Sus, Pelán, Mišun - Mudra (78. Nitrianský), Vitouš, Kučera, Čechák (66. Palko) - Tecl (55. Klavík), Šural (62. Štverák).
Polsko: Witan - Krysinski (41. Majkowski), Baranowski, Bialas, Kalinowski - Kudasinski, Wozniak, Czarnecki (65. Szaraniec), Wilczewski (41. Trojanowski) - Pawlak (65. Kijowski), Slatef.