FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-20
6.6.2007

Dvacítka v odvetě porazila Kongo

PŘÍBRAM (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 20 let ve druhém přípravném utkání před MS v Kanadě porazila v Příbrami tým Konga 2:1. Branky vítězů vstřelili Kúdela z penalty a Pekhart.

Český tým předvedl raketový nástup, když se hned ve druhé minutě ocitl v jasné šanci Fenin, ale hlavičce do prázdné branky chyběla razance. V 6. minutě se znovu Fenin probíjel do šestnáctky, byl faulován a nařízenou penaltu s jistotou proměnil Kúdela - 1:0.

Do třetice útočník Fenin: ve 13. minutě mu jeden z obránců Konga podrazil v pokutovém území nohy a sudí Paták ukázal na značku penalty podruhé. Míč si postavil sám faulovaný, ale špatně umístěnou střelu gólman Onka Malonga vyrazil.

Africký soupeř se prosadil z první vážné akce, která ale stála zato. Ibara dostal dlouhý pas, zpracoval si jej, prosmýkl se mezi stopery a střelou k tyči překonal Petra a vyrovnal na 1:1.

Rušno pak bylo až v závěru půle. Fenin nejprve připravil šanci Kaloudovi a vzápětí sám také neproměnil.

Po změně stran šancí ubylo, rozhodla 53. minuta. Kalouda unikl po pravé straně, našel na šestnáctce střídajícího Pekharta a ten nechytatelně skóroval - 2:1.

Kongo v závěru zvýšilo obrátky, vynutilo si tlak, ale česká obrana v čele s gólmanem Petrem jej ustála a povzbuzující výhru udržela.

"S účastníkem šampionátu jsme získali čtyři body, z tohoto pohledu musím být spokojen. Lepší výkon jsme podali v prvním utkání na Vyšehradě, bylo vidět, ře se na nás soupeř dnes lépe připravil," konstatoval trenér Miroslav Soukup.

Konečnou nominaci Soukup oproti předpokladům oznámí až v úterý. "Dnes se zranil Jungr, stále řešíme zdravotní stav Jandy a Suchého. V pořádku již jsou Mičola a Střeštík a trénují naplno."

ČR - Kongo 2:1 (1:1)
Branky: 6. Kúdela z penalty, 53. Pekhart - 14. Ibara.
Rozhodčí: Paták - Zlámal, Lhoták.
ŽK: Pekhart - Mbani Madzou.
ČR: Petr - Halama, Mazuch, Kúdela, Kubáň - Šturma (64. Valenta), Gecov, Kalouda (64. Jungr), Cihlář (31. Okleštek) - Mareš (46. Pekhart), Fenin.