FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-17
29.3.2007

Sedmnáctka na závěr porazila Slovensko

FONTANAFREDDA, ITÁLIE (FOTBAL.CZ, lik) - Výhrou 3:0 nad Slovenskem se rozloučila česká reprezentace do 17 let s kvalifikační skupinou o postup na ME 2007, kam se nakonec probojovala Ukrajina.

Poslední zápas byl alespoň malou náplastí na zklamání z vyřazení a ukončení snu o postupu na květnový šampionát v Belgii. Skóre otevřel ve 14. minutě Petr po uvolnění na hranici pokutového území a střele do šibenice. Druhý gól přidal těsně před přestávkou Šural a jasnou výhru pečetil osm minut před koncem Divíšek po nezištné Krautově přihrávce.

"Vyvarovali jsme se hrubých individuálních chyb, hráli jsme maximálně zodpovědně v obraně a na výsledku je to znát. Slováky jsme nepustili do jediné šance," povzdechl si trenér Ivan Kopecký, jenž se nemohl zbavit dojmu, že tým na postup na šampionát sílu měl. "S Itálií jsme po velké převaze prohráli gólem z vymyšlené penalty, proti Ukrajině jsme za stavu 1:0 měli další tři obrovské příležitosti ke zvýšení náskoku."

Postup si nakonec díky výhře nad domácí Itálií vybojovali Ukrajinci. "Hráli nejmužnější fotbal a ve svém středu měli nejvíce individualit, postoupili zaslouženě," poznamenal Kopecký. Vedle pořadatelské Belgie a Ukrajiny už má postup do finálové osmičky zajištěn také Německo, Anglie, Nizozemsko a senzačně Island, který vyřadil Portugalce a Rusy.

ČR - Slovensko 3:0 (2:0)
Branky: 14. Petr, 40. Šural, 72. Divíšek.
ČR: Hladký - Martinec, Zbrožek, Štěpánek, Lecjaks - Sus, Mareček, Kučera (78. Štástka), Palko - Petr (65. Kraut), Šural (70. Divíšek).

24.3.2007 11:00 Itálie    - ČR           2:1 (2:0)
          15:00 Ukrajina  - Slovensko    2:0

26.3.2007 11:00 Ukrajina  - ČR           5:2 (3:1)
          15:00 Slovensko - Itálie       0:2

29.3.2007 15:00 ČR        - Slovensko    3:0 (2:0)