FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná
Horní navigační lišta
RSS kanál
[Odkazy na články]
Ikonka serveru
[Ikonka pro vás]
Reprezentace-ženy17
20.2.2007

Ženská sedmnáctka uspěla na Slovensku

BREZOVÁ POD BRADLOM (FOTBAL.CZ, vm, lik) - Ve dnech 10. až 14.února proběhlo soustředění ve slovenské Brezové pod Bradlom soustředění reprezentace žen do 17 let. Český tým v rámci něho sehrál dvě přípravná utkání se slovenskou devatenáctkou a dokázal s ní remizovat a poté i porazit.

Soustředění se zúčastnily tyto hráčky:
Bastlová Tereza   SK Slavia Praha
Bíbrlová Adéla    AC Sparta Praha
Čulová Michaela   FK Teplice
Heřmanová Monika   AC Sparta Praha
Jabluňková Pavlína  DFK Holešov
Jačisková Michaela  Lokomotiva Brno
Konopíková Alena   Sokol Mrákov
Kožárová Tereza   FK Teplice
Krömrová Lenka    1.DFC Hlučín
Kulichová Aneta   SK Slavia Praha
Mikysková Romana   Viktoria Plzeň
Nováčková Kateřina  Rena Ivančice
Pivoňková Adéla   AC Sparta Praha
Podaná Kateřina   AC Sparta Praha
Prouzová Tereza   Slavia Hr.Králové
Sloupová Hana    1.FC Brno
Veselá Kamila    1.FC Brno
Voňková Lucie    SK Slavia Praha

Realizační tým:
Trenér:       Čermák Petr
Asistent:      Klimková Jitka
Doktor:       Svatoš Filip
Fyzioterapeut:    Máhrová Andrea
Technický vedoucí:  Mužík Zdeněk

Senec, 12.2.2007
Slovensko U19 – ČR U17 0:0

Od úvodního hvizdu měla česká reprezentace mírnou převahu, která končila většinou u hranice pokutového území. Postupem času spadla z českého týmu spadla nervozita a začal se dostávat do šancí, jakou byla ta ve 25. minutě, kdy si Veselá v šestnáctce narazila s Pivoňkovou a z úhlu trefila tyč. Ve 32. minutě opět Veselá vybojovala ve středu hřiště míč a sama z dvaceti metrů vystřelila těsně vedle pravé tyče slovenské branky. Když se děvčata už připravovala na poločas, tak Voňková ve vápně přelstila dvě protihráčky a připravila největší šanci poločasu Bastlové, která však trefila jen břevno.

Do druhého poločasu nastoupila česká děvčata s touhou dát branku. V 57. minutě po faulu na Konopíkovou mířila Pivoňková z příměho kopu těsně vedle pravé tyče. V 66. minutě prošla přes tři protihráčky až do vápna Voňková, ale na zakončení již neměla síly. Po rohu v 71. minutě netrefila Bíbrlová z voleje branku. Když se neujala ani střela Bíbrlové v 78. minutě, tak zápas skončil remízou.

"Na hráčkách byla vidět ze začátku velká nervozita. Po úvodních patnácti minutách jsme získali větší jistotu a po většinu utkání jsme hru kontrolovali. K tomu jsme si vytvářeli i šance a některé, i stoprocentní jsme přesto neproměnili. Proto utkání skončilo remízou 0:0," hodnotil utkání trenér Petr Čermák.

ČR: Sloupová - Kulichová, Čulová, Podaná, Konopíková - Mikysková (55. Proudová), Veselá, Kožárová, Pivoňková - Voňková, Bastlová (55. Bíbrlová).


Brezová pod Bradlom, 12.2.2007
Slovensko U19 – ČR U17 1:3 (1:1)

Do druhého utkání vstoupila česká děvčata mnohem aktivněji než soupeř. Už ve 2.minutě po akci Jačiskové zakončovala Kožárová do brankářky. Děvčata pokračovala dál ve strhujícím tempu a v 6.minutě po uvolnění Kožárové, která se řítila na slovenskou branku, musel přijít faul slovenské obránkyně, za který viděla červenou kartu. Z následného přímého kopu Veselé ale nic nebylo. Ve 12. minutě se zranila Konopíková, kterou nahradila Čulová. Bohužel to nebylo poslední zranění v tomto zápase. Ve 13.minutě po rohu Bíbrlové zakončovala z malého vápna do branky Nováčková a Česká republika vedla 1:0. Děvčata stále dobývala slovenskou branku. V 19. minutě po samostatné akci velmi aktivní Kožárová zakončovala do brankářky. Hned ve 20.minutě opět Kožárová po centru Veselé hlavičkovala těsně vedle pravé tyče. Ve 22.minutě se dostaly ke slovu i slovenské hráčky po faulu Jačiskové před pokutovým územím a následném trestném kopu do vápna a chybě brankářky jsme obdrželi vyrovnávací branku. Následovalo pět černých minut, kdy se jako první zranila ve 35.minutě Veselá, kterou nahradila Pivoňková a pak ve 40. minutě brankářka Krömrová, kterou vystřídla Sloupová.

Do druhého poločasu poslal trenér dvě čerstvé hráčky a změny se hned na začátku poločasu projevily. Ve 48. minutě Pivoňková trefila z přímého kopu šibenici slovenské branky dostala Češky znovu do vedení. Osm minut před koncem Voňková po asistenci Kožárové upravila na konečných 3:1.

"Do druhého utkání jsme šli s touhou po vítězství a svou aktivní hrou jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, bohužel jsme v prvním poločase proměnili jen jedinou a soupeř po našem zaváhaní vyrovnal. Ve druhém poločase se projevila naše herní kvalita a soupeře jsme ve všem převyšovali," mnul si spokojeně ruce kouč Čermák.

Branky: 22. Fedorková - 13. Nováčková, 48. Pivoňková, 82. Voňková.
ČR: Krömrová (40. Sloupová) - Heřmanová, Konopíková (12. Čulová), Podaná, Jablunková (46. Kulichová) - Prouzová (46. Voňková), Jačisková, Veselá (35. Pivoňková), Nováčková - Bíbrlová, Kožárová.

  Seznam příloh
20.2.2007   Foto---tym-2224192 B
 
20.2.2007   Foto---tym431280 B


nic
  Reprezentace Ženy "U-17"
 Trenér reprezentace
 
Petr Čermák
Realizační tým
Asistent: Jitka Klimková
Lékař: MUDr. Filip Svatoš
Masér a fyzioterapeut: Andrea Mahrová
Tech. vedoucí:Zdeněk Mužík
 
   Hráčský kádr
 
Za reprezentaci Ženy U-17 v ročníku 2007/2008 mohou startovat hráčky narozené po 1.1.1991.
FOTO TÝMU
 
   Termínová listina
 
» Plán akcí reprezentace
» Odehrané zápasy 2007
 
 
   Kvalifikace
» Kvalifikace ME 2008
 


nic

WebToDate