FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-ženy17
20.2.2007

Ženská sedmnáctka uspěla na Slovensku

BREZOVÁ POD BRADLOM (FOTBAL.CZ, vm, lik) - Ve dnech 10. až 14.února proběhlo soustředění ve slovenské Brezové pod Bradlom soustředění reprezentace žen do 17 let. Český tým v rámci něho sehrál dvě přípravná utkání se slovenskou devatenáctkou a dokázal s ní remizovat a poté i porazit.

Slovensko U19 – ČR U17 0:0

Od úvodního hvizdu měla česká reprezentace mírnou převahu, která končila většinou u hranice pokutového území. Postupem času spadla z českého týmu spadla nervozita a začal se dostávat do šancí, jakou byla ta ve 25. minutě, kdy si Veselá v šestnáctce narazila s Pivoňkovou a z úhlu trefila tyč. Ve 32. minutě opět Veselá vybojovala ve středu hřiště míč a sama z dvaceti metrů vystřelila těsně vedle pravé tyče slovenské branky. Když se děvčata už připravovala na poločas, tak Voňková ve vápně přelstila dvě protihráčky a připravila největší šanci poločasu Bastlové, která však trefila jen břevno.

Do druhého poločasu nastoupila česká děvčata s touhou dát branku. V 57. minutě po faulu na Konopíkovou mířila Pivoňková z příměho kopu těsně vedle pravé tyče. V 66. minutě prošla přes tři protihráčky až do vápna Voňková, ale na zakončení již neměla síly. Po rohu v 71. minutě netrefila Bíbrlová z voleje branku. Když se neujala ani střela Bíbrlové v 78. minutě, tak zápas skončil remízou.

"Na hráčkách byla vidět ze začátku velká nervozita. Po úvodních patnácti minutách jsme získali větší jistotu a po většinu utkání jsme hru kontrolovali. K tomu jsme si vytvářeli i šance a některé, i stoprocentní jsme přesto neproměnili. Proto utkání skončilo remízou 0:0," hodnotil utkání trenér Petr Čermák.

ČR: Sloupová - Kulichová, Čulová, Podaná, Konopíková - Mikysková (55. Proudová), Veselá, Kožárová, Pivoňková - Voňková, Bastlová (55. Bíbrlová).

Brezová pod Bradlom, 12.2.2007
Slovensko U19 – ČR U17 1:3 (1:1)

Do druhého utkání vstoupila česká děvčata mnohem aktivněji než soupeř. Už ve 2.minutě po akci Jačiskové zakončovala Kožárová do brankářky. Děvčata pokračovala dál ve strhujícím tempu a v 6.minutě po uvolnění Kožárové, která se řítila na slovenskou branku, musel přijít faul slovenské obránkyně, za který viděla červenou kartu. Z následného přímého kopu Veselé ale nic nebylo. Ve 12. minutě se zranila Konopíková, kterou nahradila Čulová. Bohužel to nebylo poslední zranění v tomto zápase. Ve 13.minutě po rohu Bíbrlové zakončovala z malého vápna do branky Nováčková a Česká republika vedla 1:0. Děvčata stále dobývala slovenskou branku. V 19. minutě po samostatné akci velmi aktivní Kožárová zakončovala do brankářky. Hned ve 20.minutě opět Kožárová po centru Veselé hlavičkovala těsně vedle pravé tyče. Ve 22.minutě se dostaly ke slovu i slovenské hráčky po faulu Jačiskové před pokutovým územím a následném trestném kopu do vápna a chybě brankářky jsme obdrželi vyrovnávací branku. Následovalo pět černých minut, kdy se jako první zranila ve 35.minutě Veselá, kterou nahradila Pivoňková a pak ve 40. minutě brankářka Krömrová, kterou vystřídla Sloupová.

Do druhého poločasu poslal trenér dvě čerstvé hráčky a změny se hned na začátku poločasu projevily. Ve 48. minutě Pivoňková trefila z přímého kopu šibenici slovenské branky dostala Češky znovu do vedení. Osm minut před koncem Voňková po asistenci Kožárové upravila na konečných 3:1.

"Do druhého utkání jsme šli s touhou po vítězství a svou aktivní hrou jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, bohužel jsme v prvním poločase proměnili jen jedinou a soupeř po našem zaváhaní vyrovnal. Ve druhém poločase se projevila naše herní kvalita a soupeře jsme ve všem převyšovali," mnul si spokojeně ruce kouč Čermák.

Branky: 22. Fedorková - 13. Nováčková, 48. Pivoňková, 82. Voňková.
ČR: Krömrová (40. Sloupová) - Heřmanová, Konopíková (12. Čulová), Podaná, Jablunková (46. Kulichová) - Prouzová (46. Voňková), Jačisková, Veselá (35. Pivoňková), Nováčková - Bíbrlová, Kožárová.

Hráčský kádr

Za reprezentaci Ženy U-17 v ročníku 2007/2008 mohou startovat hráčky narozené po 1.1.1991.