FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-17
5.12.2006

Sedmnáctka zvítězila v přípravě ve Francii

BALMA, FRANCIE (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 17 let dnes získala cenný skalp, když v přípravném utkání ve Francii zdolala brankami Štěpánka a Marečka domácí tým 2:1.

Český tým se ujal vedení už v 9. minutě po precizně zahraném přímém kopu stopera Štěpánka. "Trefil přesně do šibenice," pochválil ho trenér Kopecký. Francouzi ale srovnali za šest minut, kdy Bourgeois využil zaváhání Heinze a pohodlně doklepl míč za Hladkého záda. "Na mokrém terénu Heinz netrefil míč a bylo zle. Domácí byli v prvním poločase lepší, vytvořili si čtyři velmi dobré příležitosti, my jsme kontrovali šancemi Krauta a Šurala," potnamenal Kopecký.

Do druhé půle postupně nastoupilo několik střídajících hráčů a Francouze se jim dařilo přehrávat. Vyjádřením převahy pak byla Marečkova vítězná hlavička po rohovém kopu v 63. minutě. "Sestava ve druhé půli hrála opravdu dobře, pokud stejní hráči zahrají dobře i v odvetě ve čtvrtek, výrazně si řeknou o místo v kádru," upozornil Kopecký.

Francie - Česká republika 1:2 (1:1)
Branky ČR: 15. Bourgeois - 9. Štěpánek, 63. Mareček.
ŽK: Dostál.
Diváků: 1600.
ČR: Hladký - Kybal (41. Sus), Heinz (47. Pelán), Štěpánek, Kašpar - Mareček, Dostál, Hušbauer (65. Kučera), Čechák (53. Divíšek) - Kraut (56. Balcar), Šural (80. Lecjaks).