FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-17
21.9.2006

Sedmnáctka se Slovinskem remizovala

OPAVA (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 17 let remizovala ve druhém utkání kvalifikace o postup na ME 2007 se Slovinskem 0:0 a k definitivě postupu jí stačí bod z nedělního utkání s Tureckem.

Trenér Kopecký udělal oproti prvnímu utkání s Lucemburskem dvě změny, když místo Pikla a Kašpara nastoupili Mareček s Dostálem.

V úvodu zápasu byla o rušné okamžiky na hřišti nouze, až ve 20. minutě už zvedali čeští hráči ruce nad hlavu, protože se dvojici Šural a Hejda podařilo míč propasírovat do sítě, ale radost utnul pro ofsajd zdvižený praporek rozhodčího.

První gólová šance se urodila o šest minut později, kdy Kučerovu střelu slovinský obránce vykopl z opuštěné branky. Ve 28. minutě vážněji zahrozili i Slovinci, ale gólman Štěch nemusel zasahovat, střelu před ním na rohový kop zblokoval stoper Štěpánek.

Druhou vážnou situaci před slovinskou brankou přinesla 37. minuta, ale Petr v dobré pozici střelou z voleje netrefil branku.

Ve druhé půli Češi přitlačili soupeře před jeho branku, ale nedokázali se před ní prosadit, až na situaci z 61. minuty, kdy Rumanova hlavička skončila na břevně slovinské branky.

Dvě minuty před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen Božič, ale krátké oslabení Slovinci zvládli.

Ve druhém utkání Lucembursko uhrálo velmi nečekanou remízu s Tureckem a o postupujících z prvních dvou míst rozhodnou až nedělní zápasy. Českému týmu k definitivě postupu stačí remíza s Tureckem. Při bodové rovnosti rozhoduje kritérium vzájemného zápasu, pokud by nerozhodlo, přijde na řadu celkové skóre, případně větší počet vstřelených branek.

Česká republika - Slovinsko 0:0 (0:0)
Rozhodčí: McCourt - Fairfield (oba Severní Irsko), Knazjan (Arménie).
ŽK: Mareček - Rep, Božič.
ČK: 78. Božič.
Diváků: 800.
ČR: Štěch - Kybal, Ruman, Štěpánek, Palko - Dostál (48. Lecjaks), Hejda, Mareček (65. Pikl), Kučera - Petr (54. Steiner), Šural.
Slovinsko: Belec - Grašič, Omerovič, Rapnik, Jerkovič - Božič, Barukčič, Dimo - Vinko, Rep (76. Tribušon), Dimitrov (69. Sprečo).

19.9.
Turecko - Slovinsko       4:1 (3:0)
Branky: 23. Yildirim, 31. Torun, 34. Öztürk z penalty,
51. Sözen - 65. Dimitrov.

ČR - Lucembursko 2:0 (0:0) 21.9. ČR - Slovinsko 0:0 (0:0)
Turecko - Lucembursko 1:1 (0:1)
Branky: 68. Karadeniz - 33. Twimumu. 24.9. Turecko - ČR 16:30, Frýdek-Místek Lucembursko - Slovinsko 16:30, Kravaře Tabulka: Turecko 2 1 1 0 5:2 4 ČR 2 1 1 0 2:0 4 Lucembursko 2 0 1 1 1:3 1 Slovinsko 2 0 1 1 1:4 1