FOTBAL.CZ - Detail zprávy - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

[Ikonka pro vás]
Reprezentace-17
19.9.2006

Sedmnáctka rozhodla až ve druhé půli

KRAVAŘE (FOTBAL.CZ, lik) - Česká reprezentace do 17 let vstoupila do skupiny první fáze kvalifikace o postup na ME 2007 výhrou 2:0 nad Lucemburskem. Oba góly vstřelil ve druhé půli Šural.

Český tým nastoupil s cílem rychle vstřelit branku, zlomit očekávaný počáteční odpor houževnatého soupeře a rozhodnout. První šanci k tomu měl v 7. minutě Kučera, ale v dobré pozici ze dvanácti metrů překopl. Za šest minut hlavičkoval po rohu Štěpánek do tyče a s dorážkou neuspěl Šural. Úvodní tlak vyvrcholil ve 23. minutě, kdy Petr znovu orazítkoval tyč lucemburské branky a Štěpánkův následný pokus zázračně zlikvidoval gólman Hahm.

Na kopačky českých hráčů se začala vkrádat nervozita, bylo zřetelně vidět, jak je odpovědnost prvního kvalifikačního zápasu svazuje. Setřást ji mohla šest minut před poločasem dvojice Šural a Palko. Oba těžili z akce Petra, ale v čistých šancích nejprve Šural trefil brankáře a odražený míč napálil Palko zbrkle do ochranné sítě za brankou.

Trenér Kopecký pochopitelně nebyl s poločasovým stavem spokojen a do druhé půli nahradil ve středu pole nevýrazného Hejdu kreativnějším Marečkem.

Český tým se konečně brankově prosadil čtyři minuty po změně stran. Petr prostrčil do uličky Šuralovi, jenž přízemní střelou na vzdálenější tyč prolomil střelecké prokletí - 1:0.

O tři minuty později mohlo být ještě veseleji, když Petr vymyslel gólovou přihrávku pro Marečka, jehož v jasné šanci vychytal Hahm.

Po nevýrazné dvacetiminutovce přišlo konečné rozhodnutí zápasu v 65. minutě, kdy hostující gólman špatně odkopl od branky, míče se zmocnil Šural a gólmana Hahma mazácky přeloboval - 2:0.

Češi se ve zbývajících patnácti minutách snažili o navýšení skóre, ale houževnatou obranu soupeře už potřetí nepřekonali.

Česká republika - Lucembursko 2:0 (0:0)
Branky: 44. a 65. Šural.
Rozhodčí: Amirchanjan (Arménie) - Knazjan (Arménie), Fairfield (Severní Irsko).
ŽK: Thom, Schweitzer, Hilbert, Gerson, Martino (všichni Lucembursko).
Diváků: 780.
ČR: Štěch - Kybal, Ruman, Štěpánek, Kašpar (75. Dostál) - Pikl (63. Šmidrkal), Hejda (41. Mareček), Kučera, Palko - Petr, Šural.
Lucembursko: Hahm - Martino, Siebenaler, Cabrillon, Hoffmann - Schweitzer (38. Twimumu), Gerson, Thom (78. Müller), Jänisch, Bossi - Hilbert.

19.9.
Turecko - Slovinsko       4:1 (3:0)
Branky: 23. Yildirim, 31. Torun, 34. Öztürk z penalty,
51. Sözen - 65. Dimitrov.

ČR - Lucembursko 2:0 (0:0) 21.9. ČR - Slovinsko 16:30, Opava Turecko - Lucembursko 16:30, Frýdek-Místek 24.9. Turecko - ČR 16:30, Frýdek-Místek Lucembursko - Slovinsko 16:30, Kravaře Tabulka: Turecko 1 1 0 0 4:1 3 ČR 1 1 0 0 2:0 3 Lucembursko 1 0 0 1 0:2 0 Slovinsko 1 0 0 1 1:4 0